Integrovaný dopravní systém Jihomoravského kraje

Výluka autobusů v Žebětíně – 1. etapa

Od: 17.10.2021 22:00

Do: 14.11.2021 22:15

Z důvodu opravy povrchu komunikace bude od pondělí 18. října 2021 vyloučen provoz v ulici Kohoutovické v Žebětíně.


Linka 52 ve směru na Mendlovo náměstí pojede v úseku Bartolomějská – Kohoutovice, hájenka odklonem ulicí Dlážděnou a po Staré dálnici. Vynechá tak zastávky Křivánkovo náměstí (od Bartolomějské), Žebětín, škola, Kohoutovická, Kopce a Stará dálnice. Na odklonové trase obslouží zastávku Borovník.

Linka 52 ve směru do Bystrce pojede v úseku Stará dálnice – Bartolomějská odklonem po Staré dálnici a ulicí Dlážděnou. Vynechá tak zastávky Kopce, Kohoutovická, Žebětín, škola a Křivánkovo náměstí (od Kohoutovické). Na odklonové trase obslouží zastávku Borovník. V úseku Bartolomějská – Ríšova obslouží navíc zastávky Žebětín, hřbitov (dočasně zřízena naproti zastávce směr Bartolomějská) a Křivánkovo náměstí (zastávka běžně obsluhovaná směr Mendlovo náměstí).


Změny zastávek:

Křivánkovo náměstí – obsluhována v každém směru pouze jednou (ve směru na Mendlovo náměstí pouze u Žebětínského dvora, ve směru do Bystrce pouze u kostela)

Žebětín, hřbitov – ve směru na Mendlovo náměstí obsluhována v protisměru

Žebětín, škola, Kohoutovická – bez obsluhy (náhradou je možné použít zastávky Drdy, Křivánkovo náměstí nebo Bartolomějská)

Kopce – bez obsluhy (náhradou je možné použít zastávku Borovník)

Stará dálnice – ve směru do Kohoutovic obsluhována pouze linkou 50


Na tuto etapu naváže 2. etapa, během níž bude upravena trasa linek 52 a N98 v Žebětíně. Podrobnosti budou zveřejněny.