Integrovaný dopravní systém Jihomoravského kraje

Nové validátory Zjednodušte dětem placení Novinky v tarifu od 1.12.2023 Změny v dopravě od 9.12.2023 Nástup do vozu Jízdenka z validátoru Plán sítě linek Jízdní řády linkové Jízdní řády zastávkové Předplatní jízdenky nebo dárci krve Jednorázové jízdenky Potřebuji pomoc


Od 1. února 2024 nové validátory u obou dveří

Od 1.2.2024 dochází k výměně dosavadních validátorů ve Znojmě za nové, lepší, s větším displejem. Ve třídvéřových autobusech budou umístěny u druhých a nově i u třetích dveří. Už není nutné kupovat jízdenky u řidiče! Je možné nastupovat druhými i třetími dveřmi.

Zjednodušení placení pro děti a mládež

I když nejlepším řešením pro cestování po Znojmě je pořídit si roční jízdenku - např. děti a mládež mají roční za 1475 Kč, čtvrtletní za 430 Kč a měsíční za 165 Kč, pořád řada dětí platí za jízdné u řidiče v hotovosti. Zbavte je této komplikace!

Od 1.2.2024 jim na klíčenku, čip nebo Dopravní kartu IDS JMK nabijde peníze podobně jako na bankovní kartu. Vznikne tak Dopravní peněženka IDS JMK. Přo jízdu městskou dopravou po Znojmě stačí přiložit k validátoru a tím se koupí jízdenka. Při cestě mimo Znojmo vyberte jízdenku a opět přiložte kartu. Klíčenka, čip i karta vyjde na 30 Kč. Koupíte je na Kontaktním centru IDS JMK na vlakovém nádraží. Pozor - aby se dětem automaticky generovala zlevněná jízdenka, je nutné dítě na eshop.idsjmk.cz zaregistrovat a nastavit mu slevu pro dítě či mládež. Dobíjení Dopravní peněženky je možné přes eshop.idsjmk.cz nebo přímo ve validátoru s použitím bankovní karty nebo i osobně na Kontaktním centru IDS JMK.

Dopravní peněženku může využívat každý, není určena jen pro děti. Maximální výše zůstatku je však nastavena na 250 Kč. Pozor, pokud se používá bez registrace, nemá cestující v případě ztráty nárok na vrácení zústatku. Pokud se používá s registrací, pak je možné zůstatek peněženky v okamžiku požádání o převod možné převést na novou peněženku.

Novinky v Tarifu IDS JMK od 1.12.2023

Od 1.12.2023 mohou jako nosič elektronické měsíční, čtvrtletní i roční jízdenky pro Znojmo (zóna 800) všichni cestující NAVÍC používat rovněž klíčenku, samolepku nebo nově prodávanou Dopravní kartu IDS JMK. Dosud byly požadovány bankovní karty. Ti, kteří používají jako nosič původní kartu ZDS PSOTA, ji mohou používat nadále.

Od 1.12.2023 končí prodej papírových ročních a čtvrtletních přeplatních jízdenek. Od 1.3.2024 končí prodej papírových měsíčních předplatních jízdenek a rovněž prodej všech papírových průkazek. Všechny předplatní jízdenky i průkazy na slevu budou nově jen elektronické.

Cestujícím s právem na bezplatnou přepravu po Znojmě (v zóně 800), kteří dosud využívali papírové průkazky, si mohou v Kontaktním centru IDS JMK na vlakovém nádraží vyřídit bezplatný elektronický doklad, jímž mohou dokládat nárok na slevu. Cena nosiče je stejná jako cena papírové průkazky - 30 Kč.

Držitelé měsíčních, čtvrtletních, ročních či bezplatných jízdenek pro zónu 800 mohou využít při cestě mimo tuto zónu tzv. kombinaci jízdních dokladů. Odpočítá se předplacená zóna a cestující hradí jízdné jen za nepředplacené zóny.

Změny v městské dopravě ve Znojmě od 10.12.2023

Stejně jako každý rok i letos se v polovině prosince mění většina jízdních řádů v celé Evropě. K 10.12.2023 tak dojde ke změnám i ve znojemské městské dopravě. Půjde o následující vylepšení:

 • Linka 809 bude všemi spoji přes Konice a Popice průjezdná.
 • Úpravy časových poloh v nepracovní dny na linkách 802, 806, 807 a 809. Vznikají tak proklady linek 802 a 809 v oblasti Nového Šaldorfa, linek 806 a 802 přes Náměstí Armády a linek 806 a 807 v centru města.
 • Nový spoj v odpoledních hodinách v pracovních dnech z Přímětic do Mramotic – jedná se o pokračování spoje z linky 804.
 • Nový spoj v nepracovní dny do Mramotic kolem 14:30.
 • Na lince 803 rozšíření obsluhy Nemocnice v odpolední špičce.
 • Na lince 801 nové 2 páry spojů k Nemocnici.

Jízdní řády zveřejníme po 1. prosinci 2023, ale ve vyhledávačích jsou už obsaženy.

Městská doprava ve Znojmě - komfortně po městě i po jižní Moravě

Městská doprava ve Znojmě je zajišťována 8 linkami nových městských nízkopodlažních autobusů na linkách 801 až 809. Znojemská městská doprava je zahrnuta do IDS JMK - Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje, proto je možné pro cesty po městě využívat i linky regionálních autobusů a vlaky. Po příjezdu do města s platnou jízdenkou IDS JMK není nutné kupovat další jízdenku pro cestu po městě. Přímo v městských autobusech ve validátoru a případně i u řidiče je možné koupit jízdenky platné pro dojezd po celém kraji.

Nejlepší volbou pro PRAVIDELNÉ CESTUJÍCÍ po Znojmě jsou předplatní jízdenky - měsíční, čtvrtletní nebo roční. Koupíte je v elektronické podobě na eshop.idsjmk.cz. Jízdenky jsou přiřazeny k čipové nebo bankovní kartě. Čipovou kartu koupíte na Kontaktním centru IDS JMK na vlakovém nádraží ve Znojmě za 30 Kč. Při použití bankovní karty vše vyřídíte z domu.

OBČASNÝM CESTUJÍCÍM doporučujeme využívat mobilní aplikaci POSEIDON, s níž snadno koupíte cenově výhodnější jízdenky po městě (při nabitém kreditu nepřestupní za 11 Kč) i levnější jednorázové jízdenky po kraji.

NÁVŠTĚVNÍKŮM MĚSTA A TURISTŮM doporučujeme využívat systém Pípni a jeď - tzn. po nástupu do autobusu jen přiložíte kartu k validátoru - více informací v dalším textu. Nejpohodlnějším řešením pro turisty je pak jednodenní jízdenka Podyjí za 130 Kč, která v pracovní dny platí pro 1 osobu a v nepracovní dny platí jako 2 základní jízdenky (tzn. pro 2 osoby nad 15 let) + 3 zlevněné jízdenky (tzn. pro děti do 15 let, psy, zavazadla, v cyklobusech a vlacích i kola).

V letním období je pro turisty i obyvatele Znojma připravena nabídka dopravy pro cykloturisty - vlaky směr Retz, Moravské Budějovice, Mikulov a autobusy směr Brno a Vranovská přehrada. Vše je zahrnuto do Tarifu IDS JMK.

Nástup do vozidla

NÁSTUP TŘETÍMI DVEŘMI

Nastupuji s předplatní jízdenkou nebo s aplikací IDS JMK Poseidon

NÁSTUP DRUHÝMI DVEŘMI

Nastupuji v případě že platím bankovní kartou ve validátorech, nebo nastupuji s jízdenkou z aplikace IDS JMK Poseidon či s předplatní jízdenkou

NÁSTUP PRVNÍMI DVEŘMI

Nastupuji v případě, že chci platit hotovostí či bankovní kartou přímo u řidiče


Jízdenky z validátoru - levnější a rychlejší jízdenka

Validátor je umístěn u druhých dveří autobusů na linkách 801 až 809. Cestující, který nemá platnou jízdenku a současně má bankovní kartu umožňující bezdotykovou platbu, nastoupí druhými dveřmi. Při cestě jen v rámci zóny 800 (tzn. Znojmo a obce, ležící na linkách 801 až 809) dospělá osoba bez slevy pouze přiloží kartu k validátoru. Nic nevybírá a nepotvrzuje. Automaticky se tak prodá jízdenka na 1 jízdu v daném spoji za 12 Kč. Při případném přestupu musí znovu kartu přiložit k validátoru. Pokud přestup proběhne do 30 minut, vznikne jízdenka za 16 Kč přestupní, která umožní dojetí až do konečné stanice druhého ze spojů. Při výstupu se karta nepřikládá. Nevadí, že kartu přiložíte v jednom vozidle vícekrát, jízdenka se odečte jen jednou.

Pozor! Při koupi jízdenky ve validátoru se jízdenka eviduje k bankovní kartě. Nevyjíždí žádný lístek. Nečekejte na něho!

Pokud chce bankovní kartou ve validátoru platit cestující s nárokem na slevu - dítě a mládež do 18 let nebo student 18 až 26 let, pak je nutné, aby si vytvořil účet v e-shopu IDS JMK, zadal tam danou bankovní kartu jako nosič a nastavil si svou slevu. Potom mu při placení kartou bude odečítáno poloviční jízdné. Bez registrace nemá systém jak zjistit, že má na slevu nárok.

Pokud cestujete v jednom dnu jen po Znojmě (zóně 800) a využíváte k placení jízdného přiložení karty k validátoru, pak za jeden den zaplatíte maximálně 40 Kč (zaregistrované děti a mládež do 18 let a studenti 18 až 26 let maximálně 20 Kč) i když pojedete vícekrát.

Pokud v rámci Znojma chce jet na jednu kartu současně více osob, pak držitel bankovní karty kartu přiloží bez dalšího výběru jedenkrát, tím získá jízdenku sám pro sebe. Pro koupi jízdenek pro další osoby pak stiskne tlačítko "jízdenky pro spolucestující" a vybere odpovídající jízdenky s odpovídajícími slevami a opět zaplatí.

Pro cesty mimo Znojmo stiskněte tlačítko "další jízdenky", vyberte odpovídající počet jízdenek s odpovídajícími slevami a teprve pak přiložte kartu.

Při placení kartou se můžete setkat s několika specifiky:

 • Pokud není karta akceptována, může to být vnitřním nastavením karty, které nemůžeme ovlivnit. Alternativně můžete mít vyčerpán limit plateb bez zadání PIN. Pokud byste disponovali takovou problémovou kartou, je možné ji přenést do mobilního telefonu, kde počet plateb bez zadání PIN není limitován.
 • V jednom dni přikládejte k validátoru vždy jen jednu kartu. Nestřídejte např. mobilní telefon a plastovou kartu. Karta v mobilním telefonu má jiné číslo než platební karta, i když to tak mobilní telefon nezobrazuje. Místo maximání denní částky 40 Kč (resp. 20 Kč) byste tak mohli zaplatit až dvojnásobek.
 • Platby kartou se vyhodnocují postupně a z vašeho bankovního účtu mohou být strženy až s několikadenním zpožděním. Nenechte se tedy zmást bankovním výpisem, kde budou strženy peníze za den, kdy jste vůbec necestovali. Může to být platba za jízdné z předchozího týdne. Když chcete zjistit přesně, jaké jízdenky platbu tvoří, z bankovního výpisu vyčtěte tzv. bankovní kód, což je desetimístný řetězec následující za textem IDS JMK. Pak jej zadejte na e-shopu IDS JMK vpravo dole a zjistíte jízdenky, z nichž se cena skládá.
 • V případě jakýchkoli nesrovnalostí či nejasnosti nás kontaktujte na e-mailu: info@kordis-jmk.cz, můžete nás navštívit i na Kontaktním centru IDS JMK na znojemském nádraží. Případnou žádost o vyjasnění vyúčtování má ale smysl řešit až v okamžiku, kdy budete mít bankovní výpis s bankovním kódem.


Plán sítě linek městské dopravy ve Znojmě

Plán Znojmo 2023


Jízdní řády linek městské dopravy ve Znojmě

801

Znojmo: Hradiště – Železniční stanice – Suchohrdly – Kuchařovice - Nová nemocnice

802

Znojmo: Nová nemocnice - Železniční stanice - Nový Šaldorf – Oblekovice

803

Znojmo: Nová nemocnice - Pražská - Železniční stanice - Dobšice


804

Znojmo: Oblekovice – Železniční stanice – Nová Nemocnice – Přímětice

806

Znojmo: Cínová hora - Horní náměstí - Železniční stanice - Vančurova DPS

807

Znojmo: Přímětice - Horní náměstí - Dyjská


808

Znojmo: Železniční stanice - Přímětice - Mramotice - Kasárna - Hradiště

809

Znojmo: Železniční stanice - Konice – Popice


Držitelé předplatních jízdenek nebo s právem na bezplatnou přepravu / dárci krve

Můžu nastupovat všemi dveřmi vozidla a nemusím jízdenku ukazovat řidiči, jen když jsem k tomu řidičem, nebo kontrolním pracovníkem vyzván. K nástupu jsou pro mě nejlepší zadní dveře. Pokud ještě používám papírové předplatní jízdenky, je pro mě nejlepší postupně přejít na elektronické. Pomůžou mi v tom v novém Kontaktním centru IDS JMK na vlakovém nádraží. Každý rok si svou jízdenku musím obnovit. Seniorům nad 70 let postačuje se prokázat dokladem totožnosti. Abyste omezili možnost ztráty, doporučujeme vyřídit jízdenku pro osoby nad 70 let na čipu. Jde o investici za 30 Kč a bude platit dlouhodobě.

Když nechci jednorázově zaplatit 2 950 Kč na roční předplatní jízdenku, mám novou možnost ušetřit. Stačí mi prostřednictvím e-shopu IDS JMK koupit 10 na sebe navazujících měsíčních jízdenek, k nim na závěr dostanu 2 další měsíční jízdenky zdarma! Tato výhoda se týká pouze jízdenek zakoupených v elektronické podobě na e-shopu IDS JMK.


Kupuji si jízdenku pro každou cestu

MÁM BANKOVNÍ PLATEBNÍ KARTU

Nastoupím druhými dveřmi a svou bankovní kartu přiložím k oranžovému validátoru. Nic nemačkám a nevybírám. Při každém dalším přestupu opět přiložím kartu k validátoru. Při výstupu nemusím kartu nikam přikládat. Když ji ale přiložím, o žádné další peníze nepřijdu. Za jednu jízdu zaplatím 12 Kč. Pokud pojedou s přestupem do 30 minut od prvního přiložení karty zaplatím jen 16 Kč. Nemusím se bát, že bych za celý den zaplatil moc peněz. Můžu za den jet třeba stokrát, ale vždy je mi účtováno maximálně 40 Kč za den.

Tipy pro bezstarostné cestování:

 • Některé bankovní karty umožňují jen několik plateb bez zadání PINu. Ve vozidlech nelze z bezpečnostních důvodů PIN zadávat. Pokud byste měli s tímto blokováním problémy, zadejte si kartu do mobilního telefonu a plaťte jím. Tam omezení nejsou.
 • Validátory umožňují koupit i libovolné další zónové jízdenky pro cesty po Jihomoravském kraji. Pokud si takovou jízdenku chcete koupit, nejprve si vyberte jízdenku a teprve potom přiložte kartu. Tímto způsobem můžete koupit jízdenku i pro vašeho spolucestujícího.
 • Pokud nechci přikládat kartu k validátoru, můžu nastoupit prvními dveřmi a kartou zaplatit i u řidiče. Jízdenka mě tak vyjde na 12 Kč a bude jen nepřestupní. Nevýhodou v tomto případě bude delší doba při odbavení.

CHCI POUŽÍT POHODLNOU MOBILNÍ APLIKACI

Nechci používat kartu před cestujícími a tak si nainstaluji aplikaci IDS JMK POSEIDON a nabiju si do ní kredit. Aplikace mi prodá vedle všech dalších jízdenek IDS JMK při nabitém kreditu i nepřestupní jízdenku po Znojmě za 11 Kč stejně jako novou přestupní jízdenku za 16 Kč. Jízdenku si koupím včas před odjezdem a nastoupím druhými či třetími dveřmi. Navíc v aplikaci vyhledám spojení, uvidím polohy všech vozidel na mapě nebo si zobrazím odjezdy ze zastávek.

CHCI PLATIT V HOTOVOSTI

Nastoupím dveřmi u řidiče a ten mi prodá jízdenku nepřestupní pro Znojmo za 20 Kč (pro dospělého) nebo nepřestupní Zlevněnou A za 10 Kč (pro děti a mládež do 18 let a studenty 18 až 26 let). Alternativou je koupit u řidiče přestupní jízdenku na 2 zóny / 60 minut za 25 Kč.


Vozidla Mercedes a Isuzu

Od začátku roku 2023 je doprava ze Znojmě zajišťována novými vozidly Mercedes MB CONECTO a ISUZU NOVO CITI LIFE. Jsou nízkopodlažní pro lepší cestování cestujících s kočárky a seniorů, vybavena výkonnou klimatizací. Ve vozidlech jsou kromě validátorů i sčítače cestujících pro lepší přehlednost vytížení linek.

Validátory

Jednorázové jízdenky si můžete přímo ve voze zakoupit sami. Pokud chcete jízdenku jen po Znojmě, pak stačí nastoupit prostředními dveřmi a k validátoru přiložit vaši bankovní kartu. Pokud budete chtít jinou jízdenku, či zakoupit jízdenku pro spolucestujícího, pak stačí na dotykové obrazovce zvolit potřebnou jízdenku a přiložit bankovní kartu. V tomto případě napřed zvolte jízdenku a následně přiložte bankovní kartu. Jízdenky koupíte i předem aplikací POSEIDON.

Kontaktní centrum IDS JMK

Najdete ho na vlakovém nádraží ve Znojmě. Pomůžeme vám s jízdným a jízdenkami po Znojmě, ale i po celém Jihomoravském kraji. Otevírací dobu najdete zde.


Kde mi pomůžou?

V případě dotazů či nejasností se můžete obrátit na náš e-mail info@kordis-jmk.cz, telefonní informační linku 5 4317 4317 - volba 1 regionální doprava, nebo osobně navštívit Kontaktní centrum IDS JMK na znojemském vlakovém nádraží. nebo některé z našich dalších center.


Spolupráce