Integrovaný dopravní systém Jihomoravského kraje

Přehled novinek Předplatní jízdenky nebo dárci krve Jednorázové jízdenky Nástup do vozu Vedení linek Potřebuji pomoc Stáhněte si

Ve městě Znojmě se od 1. ledna 2023 změní dopravce na městských linkách 801 až 809. K danému termínu končí dlouhodobá smlouva s městem Znojmem dosavadnímu dopravci. Ve výběrovém řízení vyhrál smlouvu pro další období dopravce Autobusy Karlovy Vary. Se změnou smluv město Znojmo upravilo i další parametry. Například budou linky zajíždět i do částí Znojma, které dosud nebyly obsluhovány. Upraví se i linkové vedení. A mimo jiné bude změněn i způsob nástupu do vozidel a odbavení cestujících. To nově zajistí společnost KORDIS stejně jako převezme Kontaktní centrum IDS JMK, které bude nově na vlakovém nádraží. Tam si budete moci vyřídit vše potřebné spojené s městskou dopravou i elektronické jízdenky. Rozhodující slovo týkající se jízdních řádů a cen jízdného má a bude mít město Znojmo. To dopravu objednává a přispívá na její provoz.

KORDIS JMK - koordinátor městské a regionální dopravy v Jihomoravském kraji vyřeší veškeré záležitosti spojené s komunikací se zákazníky, s organizací dopravy a jízdními řády – platby za jízdné, elektronické jízdenky, dispečerské řízení dopravy, dotazy a podněty.


Přehled novinek ve Znojmě od 1. ledna 2023

 • bude zaveden nástup všemi dveřmi (přednostně druhými a třetími)
 • bude zaveden systém Znojmo jede!
 • dojde k úpravám vedení linek a jízdních řádů
 • bude nově zajištěno spojení na Cínovou horu a na ulici Koželužskou
 • doprava bude zajištěna novými autobusy Mercedes a mikrobusy ISUZU
 • provoz městské dopravy zajistí autobusový dopravce Autobusy Karlovy Vary, a.s.
 • kontaktní centrum pro cestující zajistí v prostorách vlakového nádraží přímo KORDIS JMK, a.s.
 • speciálně pro městskou dopravu ve Znojmě bude fungovat web www.znojmojede.cz

Jsem držitelem předplatních jízdenek nebo mám právo na bezplatnou přepravu či jsem dárcem krve

Prakticky nic se nezmění! Jízdenky na bankovních kartách, čipových klíčenkách, čipových průkazkách ZDS PSOTA i papírové předplatní jízdenky mám nadále platné a nemusím je měnit. Jen si nesmím zapomenout znovu koupit jízdenku nebo prodloužit slevu.

!VÝHODA! Můžu nastupovat všemi dveřmi vozidla a nemusím jízdenku ukazovat řidiči, jen když jsem k tomu řidičem, nebo kontrolním pracovníkem vyzván. K nástupu jsou pro mě nejlepší zadní dveře.

Pokud ještě používám papírové předplatní jízdenky, je pro mě nejlepší postupně přejít na elektronické. Pomůžou mi v tom v novém Kontaktním centru IDS JMK na vlakovém nádraží.

!SLEVA! Když nechci jednorázově zaplatit 2 500 Kč na roční předplatní jízdenku, mám novou možnost ušetřit. Stačí mi prostřednictvím e-shopu IDS JMK koupit 10 na sebe navazujících měsíčních jízdenek, k nim na závěr dostanu 2 další měsíční jízdenky zdarma!


Kupuji si jízdenku pro každou cestu

MÁM BANKOVNÍ PLATEBNÍ KARTU:

Nastoupím druhými dveřmi a svou bankovní kartu přiložím k oranžovému validátoru. Nic nemačkám a nevybírám. Při každém dalším přestupu opět přiložím kartu k validátoru. Při výstupu nemusím kartu nikam přikládat. Když ji ale přiložím, o žádné další peníze nepřijdu. Za jednu jízdu zaplatím 10 Kč. Pokud pojedou s přestupem do 30 minut od prvního přiložení karty zaplatím jen 16 Kč. Nemusím se bát, že bych za celý den zaplatil moc peněz. Můžu za den jet třeba stokrát, ale vždy je mi účtováno maximálně 40 Kč za den.

Tipy pro bezstarostné cestování:

 • Některé bankovní karty umožňují jen několik plateb bez zadání PINu. Ve vozidlech nelze z bezpečnostních důvodů PIN zadávat. Pokud byste měli s tímto blokováním problémy, zadejte si kartu do mobilního telefonu a plaťte jím. Tam omezení nejsou.
 • Validátory umožňují koupit i libovolné další zónové jízdenky pro cesty po Jihomoravském kraji. Pokud si takovou jízdenku chcete koupit, nejprve si vyberte jízdenku a teprve potom přiložte kartu. Tímto způsobem můžete koupit jízdenku i pro vašeho spolucestujícího.
 • Pokud nechci přikládat kartu k validátoru, můžu nastoupit prvními dveřmi a kartou zaplatit i u řidiče. Jízdenka mě tak vyjde na 10 Kč a bude jen nepřestupní. Nevýhodou v tomto případě bude delší doba při odbavení.

CHCI POUŽÍT POHODLNOU MOBILNÍ APLIKACI:

Nechci používat kartu před cestujícími a tak si nainstaluji aplikaci IDS JMK POSEIDON a nabiju si do ní kredit. Aplikace mi prodá vedle všech dalších jízdenek IDS JMK i nepřestupní jízdenku po Znojmě za 10 Kč stejně jako novou přestupní jízdenku za 16 Kč. Jízdenku si koupím včas před odjezdem a nastoupím druhými či třetími dveřmi. Navíc v aplikaci vyhledám spojení, uvidím polohy všech vozidel na mapě nebo si zobrazím odjezdy ze zastávek.

CHCI PLATIT V HOTOVOSTI:

Nastoupím dveřmi u řidiče a ten mi prodá jízdenku na 2 zóny/45 minut za 20 Kč. Levnější jízdenka pro platby v hotovosti nebude dostupná.


Nástup do vozidla

NÁSTUP TŘETÍMI DVEŘMI

Nastupuji s předplatní jízdenkou nebo s aplikací IDS JMK Poseidon

NÁSTUP DRUHÝMI DVEŘMI

Nastupuji v případě že platím bankovní kartou ve validátorech, nebo nastupuji s jízdenkou z aplikace IDS JMK Poseidon či s předplatní jízdenkou

NÁSTUP PRVNÍMI DVEŘMI

Nastupuji v případě, že chci platit hotovostí či bankovní kartou přímo u řidiče


JAK SE ZMĚNÍ VEDENÍ LINEK?

Plán Znojmo 2023

Nové autobusy zajistí dopravu po mírně upravených trasách linek 801, 802, 803 a 804. Linka 805 bude sloučená s linkou 804. Vzniknou ale ještě dvě nové linky 806, která obslouží Cínovou horu a v druhém směru ulici Melkusovu a 807, které pojede z Přímětic k ulici Koželužské. I nadále zůstanou zachovány noční linky 808 a 809.

801

Znojmo: Hradiště – Železniční stanice – Suchohrdly – Kuchařovice - Nová nemocnice

802

Znojmo: Nová nemocnice - Železniční stanice - Nový Šaldorf – Oblekovice

803

Znojmo: Nová nemocnice - Pražská - Železniční stanice - Dobšice


804

Znojmo: Oblekovice – Železniční stanice – Nová Nemocnice – Přímětice

806

Znojmo: Cínová hora - Horní náměstí - Plovárna Louka

807

Znojmo: Přímětice - Horní náměstí - Dyjská


808

Znojmo: Železniční stanice - Přímětice - Mramotice - Kasárna - Hradiště

809

Znojmo: Železniční stanice - Konice – Popice

825

Znojmo, aut.nádr. - Hluboké Mašůvky, host.


Vozidla Mercedes a Isuzu

Od začátku roku 2023 se můžete těšit na zcela nová vozidla Mercedes MB CONECTO a ISUZU NOVO CITI LIFE. Vozidla budou nízkopodlažní pro lepší cestování cestujících s kočárky a seniorů, vozidla budou vybavena výkonnou klimatizací. Ve vozidlech budou kromě validátorů i sčítače cestujících pro lepší přehlednost vytížení linek.

Validátory

Jednorázové jízdenky si můžete přímo ve voze zakoupit sami. Pokud chcete jízenku jen po Znojmě, pak stačí nastoupit prostředními dveřmi a k validátoru přiložit vaši bankovní kartu. Pokud budete chtít jinou jízdenku, či zakoupit jízdenku pro spolucestujícího, pak stačí na dotykové obrazovce zvolit potřebnou jízdenku a přoložit bankovní kartu. V tomto případě napřed zvolte jízdenku a následně přiložte bankovní kartu.

Nové Kontaktní centrum

V pondělí 2. ledna 2023 bude zahájen provoz Kontaktního centra IDS JMK v nové lokalitě – na vlakovém nádraží. Pomohou mi nejen s jízdným a jízdenkami po Znojmě, ale po celém Jihomoravském kraji. Testovací otevírací doba bude každý pracovní den od 7:00 do 14:00 hodin, v pondělí a středu bude prodloužená od 7:00 do 16:00 hodin. Provozní doba bude dle zájmu zákazníků případně upravena.


Kde mi pomůžou?

V případě dotazů či nejasností se můžete obrátit na náš e-mail info@kordis-jmk.cz, telefonní informační linku 5 4317 4317 - volba 1 regionální doprava, nebo osobně navštívit jedno z našich KONTAKTNÍCH CENTER V JIHOMORAVSKÉM KRAJI.


Stáhněte si

Spolupráce