Integrovaný dopravní systém Jihomoravského kraje


Ve městě Znojmě se od 1.1.2023 změní dopravce na městských linkách 801 až 809. K danému termínu končí dlouhodobá smlouva s městem Znojmem dosavadnímu dopravci. Ve výběrovém řízení vyhrál smlouvu pro další období dopravce Autobusy Karlovy Vary. Se změnou smluv město Znojmo upravilo i další parametry. Například budou linky zajíždět i do částí Znojma, které dosud nebyly obsluhovány. Upraví se i linkové vedení. A mimo jiné bude změněn i způsob nástupu do vozidel a odbavení cestujících. To nově zajistí společnost KORDIS stejně jako převezme Kontaktní centrum IDS JMK, které bude nově na vlakovém nádraží. Tam si budete moci vyřídit vše potřebné spojené s městskou dopravou i elektronické jízdenky. Rozhodující slovo týkající se jízdních řádů a cen jízdného má a bude mít město Znojmo. To dopravu objednává a přispívá na její provoz.

KORDIS JMK - koordinátor městské a regionální dopravy v Jihomoravském kraji vyřeší veškeré záležitosti spojené s komunikací se zákazníky, s organizací dopravy a jízdními řády – platby za jízdné, elektronické jízdenky, dispečerské řízení dopravy, dotazy a podněty.

Jak nastoupím a koupím jízdenku


MÁM PLATNOU JÍZDENKU - Mám platnou elektronickou nebo papírovou jednorázovou nebo předplatní jízdenku v linkách 801 až 809 mohu nastoupit všemi dveřmi. Nemusím řidiči jízdenku ukazovat.NEMÁM JÍZDENKU | MÁM BANKOVNÍ KARTU - Nastoupím prostředními dveřmi. Pro cestu jen po Znojmě (zóna 800) pouze přiložím kartu k validátoru. Pro cestu mimo Znojmo vyberu jízdenku ve validátoru a přiložím kartu.NEMÁM JÍZDENKU | NEMÁM BANKOVNÍ KARTU - Nastoupím prvními dveřmi a u řidiče si koupím jízdenku za hotové – je přestupní a platí 45 minut.VÝSTUP Z VOZIDLA - Při výstupu není nutné nikde kartu přikládat, stačí vystoupit.PŘESTUP - Při přestupu do 30 minut kartu při nástupu znovu přiložím k validátoru.ZASTŘEŠENÍ JÍZDNÉHO - KORDIS sám sleduje moje jízdy v jednom dni a pohlídá, aby výsledné jízdné za jeden den nebylo vyšší než cena celodenní jízdenky.


Předplatní jízdenky | Nejlepší volba

Pokud po Znojmě jezdím aspoň 3x týdně, pořídím si předplatní jízdenku na klíčenku, samolepku, bankovní kartu nebo případně i na původní kartu ZDS PSOTA. Jízdenku koupím přes eshop.idsjmk.cz. Nejprve se zaregistruji, nahraji fotografii a buď nahraji doklad totožnosti nebo zajdu osobně na Kontaktní centrum IDS JMK doložit totožnost. Pak už si jen přes počítač kupuji potřebné jízdenky.


Stáhněte si

  • Informační leták k systému ZNOJMO JEDE!
  • Kontakty

    V případě dotazů či nejasností se můžete obrátit na náš e-mail info@kordis-jmk.cz, telefonní infomrační linku 5 4317 4317 - volba 1 regionální doprava, nebo osobně navštívit jedno z našich KONTAKTNÍCH CENTRECH V JIHOMORAVSKÉM KRAJI.