Integrovaný dopravní systém Jihomoravského kraje

Slevový program

Neváhejte a využijte výhodný SLEVOVÝ PROGRAM IDS JMK, který jsme pro vás připravili ve spolupráci s Jihomoravským krajem a partnery. Využívat můžete různé slevy jen díky tomu, že cestujete s IDS JMK. Podrobné informace jsou uvedeny u jednotlivých partnerů. Stáhnout si můžete i informační leták.

Masarykovo muzeum StageArtCz Muzeum města Brna Letohrádek Mitrovských Centrum Eden Moravské zemské muzeum Zámek Slavkov Muzeum Znojmo Muzeum Vyškov Technické muzeum Aqualand Moravia Muzeum Tišnov Muzeum Blansko Muzeum Boskovice KS Blansko Národní divadlo Brno Vida! Moravská galerie Moravská zemská knihovna TIC Brno Muzeum Mikulov Muzeum Brněnska  Bukovanský mlýn  Kulturní zařízení Boskovice

Masarykovo muzeum v Hodoníně

Muzeum poskytne osobám, které se prokáží platnou jednorázovou, jednodenní nebo předplatní jízdenkou IDS JMK, slevu ve výši 20% z plné ceny vstupného na výstavy a expozice ve všech objektech Masarykova muzea v Hodoníně. Muzeum má historické, etnografické a archeologické zaměření. Specializovaným pracovištěm spojujícím Hodonín, Kyjov a Veselí je Regionální pracoviště pro lidovou kulturu. Kromě odborné a výstavní činnosti nabízejí všechna pracoviště akce a speciální programy pro školy a veřejnost.

 • Masarykovo muzeum v Hodoníně - zajímavostí muzea je jediná stálá expozice na Moravě věnovaná nejvýznamnějšímu rodákovi z Hodonína, prvnímu československému prezidentovi Tomáši Garrigue Masarykovi. Základním motivem expozice je cesta jeho celým životem. Doplnění tvoří tři krátké audiovizuální programy a závěrečný film. Část expozice je věnována i historii města Hodonína. Muzeum zajišťuje také různé akce v budově na Národní třídě v sále Evropa.
 • Slovanské hradiště v Mikulčicích - Národní kulturní památka aspirující o zápis na Listinu světových kulturních památek UNESCO. V 9. století velkomoravský hrad s rozsáhlým podhradím na ostrovech v řečišti toku Moravy o celkové rozloze až 50 ha. Významné místo počátků naší státnosti. Základy knížecího paláce a 12 kamenných kostelů, pohřebiště s celkovým počtem přes 2 500 objevených hrobů, pozůstatky mohutného valu. Místo působení slovanských věrozvěstů sv. Konstantina - Cyrila a sv. Metoděje. Místo nazývané Morava (grad Morava) nebo starobylé město Rasticovo (urbs antiqua Rastizi). Přírodní rezervace Skařiny, meandry řeky Moravy, krásy fauny a flóry. Kulturní akce pro děti, mládež i dospělé. Neopakovatelné kouzlo spojení historie, kultury a přírody.
 • Vlastivědné muzeum Kyjov - založeno jako Archiv a muzeum královského města Kyjova profesorem gymnázia Janem Kučerou. Sbírky přístupny od roku 1913. Zásluhou Ludvíka Kaluse získalo sídlo v renesančním zámečku. V roce 2010 je součástí muzea nová moderní budova.Návštěvníci zhlédnou národopisnou, archeologickou a přírodovědnou expozici. Ta v podobě velkoplošného dioramatu, zahrnujícího významné biocenózy našeho regionu, pochází z roku 2004.
 • Městské muzeum Veselí nad Moravou - budova muzea v nejstarší městské části ukrývá sbírky z okolí města Veselí nad Moravou a z Horňácka. Archeologické nálezy dokladují kontinuitu osídlení města i regionu od starší doby kamenné až po středověk. Historické sbírky představují dějiny města od doby založení hradu a osady u Moravy. Národopisná část prezentuje krásu lidových oděvů, rozmanitost lidové keramiky, nábytku, výšivek a kraslic.
Podrobné informace o muzeu najdete na webových stránkách.


StageArtCz

je moderní divadlo, které se mimo jiné specializuje i na inscenace. Při výběru repertoáru divadlo klade důraz na příběh a autentický herecký projev. V českých premiérách uvádí tituly, které se svými tématy dotýkají každého z nás. Cílem je poskytnout publiku mimořádný zážitek, umět ho zaujmout, inspirovat a v neposlední řadě i dobře pobavit. Při předložení předplatní jízdenky IDS JMK můžete využít slevu na vstupné v rámci jejich repertoáru ve výši 10% .

Podrobné informace o programu na Stageartcz.


Muzeum města Brna

Při předložení předplatní jízdenky IDS JMK můžete využít následující slevy:

 • 20 % - sleva na vstup do objektů: Měnínská brána a Hrad Špilberk;
 • 10 % - sleva při předložení roční předplatní jízdenky IDS JMK do objektu Vila Tugendhat
 • Měnínská brána je jediná dochovaná městská brána v Brně nacházející se v Orlí ulici nedaleko Malinovského náměstí. Její počátky sahají do 13. století, kdy tvořila součást brněnských městských hradeb. Po rekonstrukci koncem 70. let 20. století, která objekt uzpůsobila výstavním účelům, spravuje budovu brány Muzeum města Brna, které ji využívá jako výstavní prostory. Společně s dalšími zbytky městského opevnění je Měnínská brána od roku 1964 památkově chráněna.

  Hrad Špilberk je dominantou města Brna. Jedná se o hrad a pevnost která leží na stejnojmeném kopci. Hrad Špilberk byl založen v druhé polovině 13. století. Z předního královského hradu na Moravě, vystavěného v gotickém slohu se Špilberk stal mohutnou barokní pevností, která byla několikrát neúspěšně dobývána. Kasematy Špilberku byly na konci 18. století upraveny pro účely vězení. V roce 1962 byl hrad společně s okolním parkem prohlášen národní kulturní památkou. V současnosti patří k objektům Muzea města Brna, které zde sídlí.

  Vila Tugendhat funkcionalistická vila, která svou pověstí přitahuje turisty z celého světa do Brna. Vila je dílem německého architekta Ludwiga Miese van der Rohe, ten v roce 1928 vypracoval návrh stavby na zakázku manželů Tugendhatových. V roce 2001 byla vila Tugendhat zapsána do seznamu světového dědictví UNESCO. Vila je častým cílem nejen turistů ale i filmařů.

Informace o objektech a akcích Muzea města Brna: www.spilberk.cz


LETOHRÁDEK MITROVSKÝCH V Brně

Na základě dohody mezi Letohrádkem Mitrovských a společností KORDIS JMK můžete využít slevy na vstup na výstavy,, které se konají v Letohrádku Mitrovských v Brně. Sleva ve výši se poskytuje následovně:

 • cestujícím s platnou jednodenní jízdenkou do Brna (jednodenní pro Brno za 90 Kč, jednodenní pro všechny zóny za 190 Kč, jednodenní pro mimobrněnské zóny za 150 Kč)
 • cestujícím s platným předplatním (měsíčním, čtvrtletním, ročním) kupónem na minimálně jednu mimobrněnskou zónu (nebo více mimobrněnských zón) - tzn. 100+101+další zóna/zóny
Informace o výstavách naleznete na www.letohradekbrno.cz.


Turistické centrum Eden v Bystřici nad Pernštejnem

Ráj zábavy, poznání a inspirace, to je centrum Eden v Bystřici nad Pernštejnem, kam se pohodlně dostanete z Brna vlakem S3 a S31. V areálu naleznete pivovar, horáckou vesnici, ekopavilon, panský dvůr, jízdárnu a farmu. Na základě dohody mezi Centrem Eden a společností KORDIS JMK můžete využít slevy na vstup do Centra Eden v následující výši:

 • 15% - při předložení platné měsíční, čtvrtletní nebo roční předplatní jízdenky IDS JMK
 • 15% - při předložení platné jednodenní nebo jednorázové jízdenky IDS JMK
 • slevy budou poskytnuty v nepracovní dny všem osobám, které v souladu s Tarifem IDS JMK přijedou s jednou jednodenní nebo roční jízdenkou (tzn. maximálně 2 osoby nad 15 let + 3 osoby do 15 let)

Informace o Centru Eden a jeho akcích naleznete na www.centrumeden.cz.


MORAVSKÉ ZEMSKÉ MUZEUM

Držitelé platné měsíční, čtvrtletní či roční předplatní jízdenky IDS JMK získají slevu 20 % z plného vstupného. Slevu lze uplatnit ve všech objektech Moravského zemského muzea:

 • Dietrichsteinský palác
 • Biskupský dvůr
 • Palác šlechtičen
 • Pavilon Anthropos
 • Památník Leoše Janáčka
 • Památník Bible kralické
 • Starý zámek v Jevišovicích
 • Zámek Budišov
Slevy platí na stálé i aktuální výstavy. Slevy se nedají kombinovat se zlevněným vstupným ani s jinými slevovými kartičkami a průkazy. Sleva se nevztahuje na mimořádné akce, přednášky, koncerty, programy pro děti, školy a doprovodné programy.

Informace o výstavách a akcích Moravského zemského muzea naleznete na www.mzm.cz.


Zámek Slavkov u Brna - Austerlitz

Sleva na vstup na výstavy, expozice a prohlídky v Zámku Slavkov – Austerlitz se poskytne následovně:

 • Sleva 20 % se poskytne osobám s jednorázovou jízdenkou použitou v daný den pro cestu do Slavkova u Brna
 • Sleva 20 % se poskytne osobám s platnou předplatní jízdenkou IDS JMK (jednodenní, pětidenní, čtrnáctidenní, měsíční, čtvrtletní, roční);
 • Sleva 20 % z rodinného vstupného se poskytne rodinám (tj. 2 dospělí + 1 až 3 děti do 15 let), jestliže se alespoň jeden člen rodiny prokáže předplatní jízdenkou IDS JMK (jednodenní, pětidenní, čtrnáctidenní, měsíční, čtvrtletní, roční)

Další informace naleznete na www.zamek-slavkov.cz.


Jihomoravské muzeum ve Znojmě

 • sleva 20 % při předložení jednorázové jízdenky IDS JMK
 • sleva 20 % při předložení předplatní jízdenky IDS JMK
 • Sleva se poskytuje také ze zlevněného vstupného pro studenty a seniory.

Pobočky muzea: Minoritský klášter, zřícenina hradu Cornštejn, Znojemský hrad, Rotunda sv. Kateřiny, Památník Prokopa Diviše.

Informace o muzeu a jeho akcích naleznete na https://www.muzeumznojmo.cz/.


Muzeum Vyškovska

 • sleva 20 % při předložení jednorázové jízdenky IDS JMK
 • sleva 20 % při předložení předplatní jízdenky IDS JMK
 • Sleva se poskytuje i ze sníženého vstupného I. pro děti od 4 do 15 let, studenty, seniory a z hromadného vstupného pro školy.

Pobočky muzea:Muzeum Vyškovska, Muzeum Bučovice, Kaple sv. Anny.

Informace o muzeu a jeho akcích naleznete ba www.muzeum-vyskovska.cz.


Technické muzeum v Brně

Hlavní expozice TMB, Brno, Purkyňova 105: TMB poskytne slevu na vstup v hlavní expozici, Brno, Purkyňova 105 ve výši 20 % ze základního vstupného při předložení měsíční, čtvrtletní nebo roční předplatní jízdenky vydané pro minimálně jednu zónu jinou než zóna 100 nebo 101 nebo jednodenní jízdenky IDS JMK.

Externí expozice: TMB poskytne slevu ve výši 20 % ze základního vstupného při předložení jednodenní, měsíční, čtvrtletní nebo roční předplatní jízdenky v externích expozicích:

 • Šlakhamr v Hamrech nad Sázavou
 • Stará huť u Adamova
 • Areál čs. opevnění v Šatově
 • Kovárna v Těšanech
 • Větrný mlýn v Kuželově
 • Vodní mlýn ve Slupi

Informace o muzeu a jeho akcích naleznete na www.technicalmuseum.cz.


Aqualand Moravia

 • sleva 10 % ze základního vstupného při předložení platné jednorázové, jednodenní nebo předplatní jízdenky IDS JMK

Informace o aqualandu a jeho atrakcích naleznete na www.aqualand-moravia.cz.


Muzeum města Tišnova

 • sleva 25 % ze vstupného při předložení platné jednorázové, jednodenní nebo předplatní jízdenky IDS JMK

Informace o muzeu naleznete na www.mekstisnov.cz/muzeum.


Muzeum Blanenska

 • sleva 20 % ze vstupného při předložení platné jednorázové, jednodenní nebo předplatní jízdenky IDS JMK

Informace o muzeu naleznete nw www.muzeum-blanenska.cz.


Muzeum Boskovicka

 • sleva 25 % ze vstupného při předložení platné jednorázové, jednodenní nebo předplatní jízdenky IDS JMK

Informace o muzeu naleznete na https://www.muzeum-boskovicka.cz.


Kulturní středisko města Blanska

 • Poskytne osobám, které předloží platnou jednorázovou nebo předplatní jízdenku IDS JMK, slevu ze vstupného na divadelní představení, koncerty, akci Vítání sv. Martina ve výši 20 %. Sleva se vztahuje na akce pořádané Kulturním střediskem města Blanska (divadelní představení, koncerty, vstupné na akci Vítání sv. Martina).

Informace o Kulturním středisku města Blanska naleznete na www.ksmb.cz.


Národní divadlo Brno

 • sleva 15 % z plné ceny při předložení jednorázové nebo předplatní jízdenky s platností kratší než 1 měsíc.
 • sleva 20 % z plné ceny při předložení předplatní jízdenky s platností měsíční, čtvrtletní nebo roční.

Program divadla a další informace o NdB naleznete na www.ndbrno.cz.


Vida!

 • Při prokázání se platnou měsíční, čtvrtletní nebo roční předplatní jízdenkou vydanou pro minimálně jednu zónu jinou než 100 nebo 101 nebo jednodenní jízdenkou IDS JMK, obdrží cestující slevu na základní vstupné ve výši 20%.

Další informace o zábavním centru VIDA naleznete na vida.cz..


Moravská galerie v Brně

Můžete využít následující slevu na vstupné do Jurkovičovy vily:

 • 20 % sleva ze základního vstupného s platnou předplatní jízdenkou jednodenní, pětidenní, čtrnáctidenní, měsíční, čtvrtletní nebo roční

Další informace o Moravské galerii v Brně naleznete na www.moravska-galerie.cz.


Moravská zemská knihovna

 • 10 % sleva na registraci do Moravské zemské knihovny

Další informace o Moravské zemské knihovně naleznete na www.mzk.cz.


TIC BRNO

 • Získáte slevu 15% z plné ceny při předložení předplatní jízdenky IDS JMK s platností měsíční, čtvrtletní nebo roční na vstup do brněnského podzemí (Labyrint pod Zelným trhem, Kostnice, Mincmistrovský sklep)a na vyhlídkovou věž Staré radnice. Vstupenky jsou k dispozici na pokladnách jednotlivých částí Podzemí.

Další informace o Turistickém informačním centru Brno naleznete zde.


Regionální muzeum v Mikulově

 • Získáte slevu 20% na vstupné na výstavy muzea při předložení jízdenky IDS JMK. Sleva platí i ze studentského a seniorského vstupného. Sleva se nevztahuje na krátkodobé a mimořádné výstavy partnera

Do slevového programu IDS JMK je zapojeno Regionální muzeum v Mikulově. Muzeum spravuje expozice: Zámek Mikulov, Horní synagoga Mikulov, Archeo Park Pavlov a Dolní Věstonice – Život pod Pálavou.

Další informace o muzeu a jeho expozicích naleznete www.rmm.cz.


Muzeum Brněnska

 • Muzeum Brněnska poskytne slevu ve výši 50 % ze základního vstupného při předložení platné roční předplatní jízdenky; 10 % ze základního vstupného při předložení platné předplatní jízdenky jednodenní, třídenní, pětidenní, čtrnáctidenní, měsíční nebo čtvrtletní na všech svých pobočkách: Podhorácké muzeum, Muzeum ve Šlapanicích, Památník Mohyla míru, Památník písemnictví na Moravě, Muzeum v Ivančicích a Vila Löw-Beer v Brně.
 • Slevy platí na stálé expozice i aktuální výstavy. Slevy se nedají kombinovat se zlevněným vstupným ani s jinými slevovými kartami a průkazy. Sleva se nevztahuje na mimořádné akce, přednášky, koncerty, programy pro děti, školy a doprovodné programy.

Další informace o muzeu a jeho expozicích naleznete na www.muzeumbrnenska.cz.

 


Bukovanský mlýn

 • Zvýhodněné vstupné na vyhlídkovou věž (10 Kč) při předložení platné předplatní či jednorázové jízdenky IDS JMK v papírové i elektronické podobě.

Další informace o Bukovanském mlýně naleznete zde.


Kulturní zařízení Boskovice

 • Partner poskytne osobám, které se prokáží platnou jednorázovou nebo předplatní tištěnou či elektronickou IDS JMK slevu na vstupném ve výši 10% na všechny druhy vstupného (plné i zlevněné).

Další informace o instituci najdete zde.


Mediální partneři

Český rozhlas Brno

Aktuální informace o dopravě v Jihomoravském kraji na vlnách Českého rozhlasu Brno.

 • Brněnsko: 106,5 FM a 93,1 FM
 • Hodonínsko: 93,6 FM
 • Znojemsko: 97,3 FM

Zprávy z Moravy najdete na www.rozhlas.cz/brno/.


Hledáme další partnery

KORDIS JMK hledá partnery z řad veřejnoprávních institucí (muzea, kulturní památky apod.) i soukromých společností (restaurace, obchody, apod.), kteří jsou ochotni nabídnout držitelům jízdenek IDS JMK slevy na svoje služby či zboží. KORDIS JMK ve spolupráci s Jihomoravským krajem zajistí propagaci nabídnutých slev formou informací uvedených na webových stránkách, v tištěných informačních materiálech a dalšími formami. Tato výzva je kontinuální, přihlásit se může každý zájemce. Rozsah a způsob spolupráce bude dohodnut individuálně. KORDIS JMK si vyhrazuje právo v odůvodněných případech spolupráci odmítnout.