Integrovaný dopravní systém Jihomoravského kraje

Aplikace IDS JMK POSEIDON

Pro dotazy týkající se aplikace POSEIDON použijte prosím výhradně e-mail: info@kordis-jmk.cz.

Vždy uveďte e-mail, pod kterým jste v aplikaci registrováni. Pokud jste zapomněli při bankovním převodu uvést svůj variabilní symbol, peníze automaticky vrátíme do cca 14 dnů.

Co aplikace umí?

Konec s věčným váháním, jakou jízdenku, kde a jak si koupit. Aplikace IDS JMK POSEIDON vám umožní si snadno koupit levnější jízdenku a navíc získat řadu potřebných informací pro cestování po jižní Moravě.

 • Vyhledejte spojení
 • Najděte nejbližší odjezdy z okolních zastávek s reálným zpožděním
 • Zjistěte aktuální polohy vozidel na mapě
 • Stáhněte si platné jízdní řády nebo plány sítě
 • Zjistěte aktuální situaci v dopravě

Pokud si v POSEIDONU přednabijete převodem nebo bankovní kartou peníze na svůj virtuální účet, koupíte jízdenky v POSEIDONU dokonce levněji než u řidiče či na pokladně. Je však možná i přímá platba bankovní kartou, v tom případě zaplatíte standardní cenu. Své oblíbené jízdenky si můžete uložit a snadno si je koupit příště. Koupené jízdenky platí ve všech zónách IDS JMK, v městských dopravách, ve vlacích i regionálních autobusech. Je však třeba počítat s tím, že začínají platit s určitým zpožděním od koupení.

Aplikace sama najde potřebné spojení a vyhledá, jakou jízdenku pro danou cestu potřebujete. Stačí pouze vybrat druh jízdného a potvrdit. Jízdenky jsou dvojího druhu - buď vydané pro konkrétní trasu (Moje jízdenky) nebo tzv. Rychlé jízdenky, které jsou vydány jen z konkrétní zóny pro určitý počet zón. Oba druhy stojí stejně. V Rychlých jízdenkách najdete i jednodenní jízdenky pro cestující, kolo nebo psa nebo jízdenky na všechny zóny na 3 a 5 dnů.

POSEIDON je výhodný i pro větší skupiny cestujících. Až doteď si každý cestující ve skupině musel kupovat vlastní jízdenku. Nyní se dá v Poseidonu koupit jízdenka jednoho druhu až pro 10 cestujících současně.

Maminky, chcete mít přehled o tom, kolik vaše děti utratí za jízdné? Zřiďte si jeden účet, na který budete převádět peníze. Ať máte dětí kolik chcete, všechny se mohou k tomuto jedinému účtu prostřednictvím jejich mobilu připojit a postupně z něj čerpat peníze. Zapojit můžete i svého manžela a mít tak pro celou rodinu jeden účet.

Stává se vám, že jste na návštěvě a nevíte, kdy jede nejbližší spoj? Už nemusíte složitě zadávat místo, kde se nacházíte. Stačí spustit POSEIDON a podívat se do volby Odjezdy - zobrazí vám odjezdy z nejbližších zastávek. Stačí si jenom vybrat, která je nejblíž.

Poslední verze aplikace navíc přináší pár novinek:

 • Připravili jsme pro vás proto tzv. dashboard – uvítací stránku, kde máte všechno pohromadě.
 • Nahoře uvidíte svůj zůstatek na kontě.
 • Zobrazí vám posledně koupené jízdenky.
 • Pokud jezdíte po stejné trase tam a zpět, nemusíte nic vyhledávat, jízdenka se vám po kliknutí koupí sama.
 • Hned na úvodní straně také uvidíte aktuální mimořádnosti v dopravě a budete pořád vědět, co se děje.
 • Po kliknutí na název nejbližších zastávek se zobrazí aktuální odjezdy.
 • Po kliknutí na mapu pak uvidíte polohy vozidel na mapě.

Dále došlo i k dalším drobným úpravám souvisejícím např. s jízdenkami pro jízdní kola a s výpočtem jízdného na kratší vzdálenosti.

Nezapomeňte, aby se vám úvodní stránka zobrazovala jako první, musíte si toto nastavit. Stačí když přejdete do |NASTAVENÍ|.

Aplikace ke stažení

POSEIDON pro Android
POSEIDON pro Apple

Několik rad pro správnou funkci aplikace

 • Aplikace hodně pracuje s vyhledáváním polohy. Pokud nechcete spotřebovávat baterii díky zapnutému GPS lokátoru, povolte aspoň Určování polohy Google na základě vysílačů mobilní sítě. To baterii nespotřebovává a poskytuje dobré údaje.
 • Využívejte oblíbené zastávky - v místě bydliště, práce nebo školy si nechejte zobrazit odjezdy z nejbližších zastávek a hvězdičkou si příslušnou zastávku dejte do oblíbených. Následně se vám budou snadno vyhledávat spojení, protože bude stačit jen jedno kliknutí místo vypisování adresy nebo zastávky.
 • Při koupi jízdenky využivejte možnost "Nová jízdenka" a "Uložit do oblíbených". Příště už bude jenom stačit kliknout na oblíbenou jízdenku a výrazně si tak zkrátíte nákup.
 • Aplikaci můžete využívat i bez nabitých peněz. Peníze na váš virtuální účet se nabíjejí platební kartou nebo bankovním převodem. Pokud máte účet u Fio banky nebo vaše banka podporuje tzv. okamžité platby, pak se vám na vašem účtu zobrazí do hodiny. Pokud posíláte peníze z jiné banky bez možnosti okamžité platby, pak se objeví zpravidla následující pracovní den.
 • Pokud se z našeho kraje stěhujete a nebudete POSEIDON dále využívat, nemusíte se bát o své peníze uložené ve virtuálním účtu v POSEIDONU. Vrátíme vám je bez poplatku. Stačí z emailu použitého pro přihlašovací jméno napsat na info@kordis-jmk.cz., uvést číslo vašeho bankovního účtu a váš zůstatek vám do přibližně 14 dní převedeme.

Návody a manuály

Podrobný manuál k aplikaci
Všeobecné podmínky pro uživatele aplikace
Smluvní přepravní podmínky IDS JMK

Informace k ochraně osobních údajů

Společnost KORDIS JMK, a.s. dbá na ochranu osobních údajů uživatelů aplikace POSEIDON. Abychom předešli obavám z jejich možného zneužití, chceme vás informovat o tom, jak je nakládáno s údaji, které při koupi jízdenky zadáte.

Co se týče osobních údajů, evidujeme e-mail, jméno a příjmení, telefonní číslo uživatelů a jimi koupené jízdenky. Uvedené údaje jsou zašifrovány v databázi a má k nim přístup omezený okruh zaměstnanců KORDIS JMK a dodavatel systému. Tyto údaje zásadně nepředáváme třetím osobám. E-mail využíváme k občasnému zasílání informací týkajících se aplikace POSEIDON a občasných nabídek s ním spojených (např. bezplatná spotřebitelská soutěž pro jeho uživatele). S evidováním uvedených údajů uživatelé souhlasí při registraci do aplikace.

Uvedení jména a příjmení a telefonního čísla u jízdenky je nutné k ověření, zda cestující nerozposlal stejnou jízdenku více osobám. Jde o standardní postup využívaný u většiny elektronických jízdních dokladů.

Uživatel má právo požádat o zrušení účtu a smazání osobních údajů prostřednictvím e-mailu: info@kordis-jmk.cz.