Integrovaný dopravní systém Jihomoravského kraje

Aplikace IDS JMK

Novinky v aplikaci Poseidon Poseidon Sledování provozu IDS JMK ( iRIS ) Aplikace Poseidon ke stažení Aplikace iRIS ke stažení Návody a manuály

Aplikace Poseidon

Konec s věčným váháním, jakou jízdenku, kde a jak si koupit. Aplikace IDS JMK POSEIDON vám umožní si snadno koupit levnější jízdenku a navíc získat řadu potřebných informací pro cestování po jižní Moravě.

Pokud si v POSEIDONU přednabijete převodem nebo bankovní kartou peníze na svůj virtuální účet, koupíte jízdenky v POSEIDONU dokonce levněji než u řidiče či na pokladně. Je však možná i přímá platba bankovní kartou, v tom případě zaplatíte standardní cenu. Aplikace také podporuje platbu přes Apple Pay a Google Pay, placení za jízdenky nebylo nikdy pohodlnější! Své oblíbené jízdenky si můžete uložit a snadno si je koupit příště. Koupené jízdenky platí ve všech zónách IDS JMK, v městských dopravách, ve vlacích i regionálních autobusech. Je však třeba počítat s tím, že začínají platit s určitým zpožděním od koupení.

Aplikace sama najde potřebné spojení a vyhledá, jakou jízdenku pro danou cestu potřebujete. Stačí pouze vybrat druh jízdného a potvrdit. Jízdenky jsou dvojího druhu - buď vydané pro konkrétní trasu (Moje jízdenky) nebo tzv. Rychlé jízdenky, které jsou vydány jen z konkrétní zóny pro určitý počet zón. Oba druhy stojí stejně. V Rychlých jízdenkách najdete i jednodenní jízdenky pro cestující, kolo nebo psa nebo jízdenky na všechny zóny na 3 a 5 dnů.

Aplikaci IDS JMK Poseidon nemusíte využívat jen na území Jihomoravského kraje! V sekci |JÍZDENKY| a |SMS| můžete kromě SMS jízdenek pro město Brno zakoupit také SMS jízdenky pro vybraná města v ČR. Jízdenky z aplikace můžete koupit pro města Cheb, Hradec Králové, Karlovy Vary, Liberec, Olomouc, Ostrava, Pardubice, Plzeň, Praha, Sokolov, Tábor, Zlín a Otrokovice, Ústí nad Labem a České Budějovice.

POSEIDON je výhodný i pro větší skupiny cestujících! Až doteď si každý cestující ve skupině musel kupovat vlastní jízdenku. Nyní se dá v Poseidonu koupit jízdenka jednoho druhu až pro 10 cestujících současně.

Maminky, chcete mít přehled o tom, kolik vaše děti utratí za jízdné? Zřiďte si jeden účet, na který budete převádět peníze. Ať máte dětí kolik chcete, všechny se mohou k tomuto jedinému účtu prostřednictvím jejich mobilu připojit a postupně z něj čerpat peníze. Zapojit můžete i svého manžela a mít tak pro celou rodinu jeden účet.

Stává se vám, že jste na návštěvě a nevíte, kdy jede nejbližší spoj? Už nemusíte složitě zadávat místo, kde se nacházíte. Stačí spustit POSEIDON a podívat se do volby Odjezdy - zobrazí vám odjezdy z nejbližších zastávek. Stačí si jenom vybrat, která je nejblíž.

Vývoj aplikace IDS JMK POSEIDON byl spolufinancován z programu Interreg CENTRAL EUROPE (projekt YOUMOBIL).

Co aplikace umí?

  • Vyhledejte spojení
  • Najděte nejbližší odjezdy z okolních zastávek s reálným zpožděním
  • Zjistěte aktuální polohy vozidel na mapě
  • Stáhněte si platné jízdní řády nebo plány sítě
  • Zjistěte aktuální situaci v dopravě, a mnohé další

Aplikace Poseidon ke stažení

Chytré tipy v aplikaci

  • Využívejte oblíbené zastávky - v místě bydliště, práce nebo školy si nechejte zobrazit odjezdy z nejbližších zastávek a hvězdičkou si příslušnou zastávku dejte do oblíbených. Následně se vám budou snadno vyhledávat spojení, protože bude stačit jen jedno kliknutí místo vypisování adresy nebo zastávky.
  • Při koupi jízdenky využívejte možnost "Nová jízdenka" a "Uložit do oblíbených". Příště už bude jenom stačit kliknout na oblíbenou jízdenku a výrazně si tak zkrátíte nákup.
  • Aplikaci můžete využívat i bez nabitých peněz. Peníze na váš virtuální účet se nabíjejí platební kartou nebo bankovním převodem. Pokud vaše banka podporuje tzv. okamžité platby, pak se vám kredit na vašem účtu zobrazí do hodiny. Pokud posíláte peníze z jiné banky, bez možnosti okamžité platby, pak se objeví zpravidla následující pracovní den.
  • Pokud se z našeho kraje stěhujete a nebudete POSEIDON dále využívat, nemusíte se bát o své peníze uložené ve virtuálním účtu v POSEIDONU. Vrátíme vám je bez poplatku. Stačí z e-mailu použitého pro přihlašovací jméno napsat na info@kordis-jmk.cz, uvést číslo vašeho bankovního účtu a váš zůstatek vám do přibližně 14 dní převedeme.


Sledování provozu IDS JMK

Provoz v IDS JMK můžete sledovat on-line v reálném čase a to ve dvou variantách. První z nich je na webu MAPA IDS JMK, druhá varianta je ve formě aplikace do mobilního telefonu pro platformy Android a iOS.

Aplikace zobrazuje aktuální polohu všech vozidel v systému IDS JMK, včetně MHD Brno, Blansko, Kyjov, Břeclav, Vyškov, Adamov, Hodonín, Znojmo, regionálních autobusů, vlaků a další informace o vozidlech. Poloha vozidel se přenáší pomocí dopravních dispečinků CEDRIS a RIS. Poloha vozidel je aktualizována přibližně každých 10 sekund.

Webová aplikace disponuje intuitivními funkcemi:

Vyhledávání

Četné funkce aplikace umožňují vyhledávání vozidel podle mnoha parametrů, jako je číslo vozidla a kurzové číslo, druh vozidla (trakce), nebo konkrétní číselné označení linky. Filtr však umožňuje selektovat vozidla i podle výrobní značky či jeho typu. Možnost vyfiltrovat vozidla, která jsou nízkopodlažní, je samozřejmost a ocení ji zejména maminky s kočárkem a imobilní cestující. V aplikaci se zobrazuje i poloha lodí na Brněnské přehradě!

Seznam vozidel

Zobrazit si můžete i seznam vozidel. Vše přehledně v jednom sloupci. Linky si můžete seřadit dle vašich preferencí.

Odjezdy

Pod symbolem autobusu najdete vyhledávač aktuálních odjezdů z konkrétních zastávek. Stačí jen do vyhledávací lišty zadat jméno zastávky. Informace zobrazují čas odjezdu, linku, směr případnou nízkopodlažnost a číslo odjezdového stání.

Mimořádnosti v dopravě

Pod symbolem výstražného trojúhelníku se nacházejí mimořádné události v IDS JMK. Od nejetí spoje, přes výrazná zpoždění až po případné nepřízně počasí, které ovlivňují plynulost systému. Stejné mimořádnosti se pak zobrazují v aplikaci IDS JMK Poseidon, na Twitteru či webu www.idsjmk.cz.

Nastavení

Pod symbolem ozubeného kola najdeme nastavení aplikace. S volbou výluky se budou v mapě zobrazovat výstražné trojúhelníky, které znamenají připravovanou nebo běžící výluku, přesun zastávek či jinou dlouhodobější mimořádnost v dopravě. Po zapnutí volby ZASTÁVKY se zobrazí všechny zastávky v mapě. Poloha zastávky na mapě přesně odpovídá reálné poloze. Po kliknutí na ikonu zastávky se zobrazí její název, tarifní zóna a aktuální odjezdy všech linek. Při zapnutí funkce zóny se zobrazí barevně rozlišené oblasti na mapě podle tarifních zón. Přehledně tak poznáte, v jaké zóně konkrétní zastávka leží, případně jakými zónami linka projíždí.

Informace o vozidlech

Naše mapa vozidel kromě detailních informací o jejich poloze zobrazuje řadu užitečných funkcí, jako je aktuální zastávka, délka případného zpoždění, dopravce či umístění klimatizace ve vozidle, a dále si můžete zobrazit také jízdní řád spoje. Spojili jsme síly s weby bmhd.cza seznam-autobusu.cz, díky tomuto spojení si tam můžete zobrazit i detaily o vozidle samotném, včetně jeho fotografií. Mapa sledování polohy je k dispozici nejen pro webový prohlížeč, ale také jako aplikace pro mobilní telefony. Aktuálně můžete aplikaci stahovat pro platformy iOS a Android. Aplikace budeme i nadále vylepšovat.

Aplikace iRIS ke stažení


Informace k ochraně osobních údajů

Společnost KORDIS JMK, a.s. dbá na ochranu osobních údajů uživatelů aplikace POSEIDON. Abychom předešli obavám z jejich možného zneužití, chceme vás informovat o tom, jak je nakládáno s údaji, které při koupi jízdenky zadáte.

Co se týče osobních údajů, evidujeme e-mail, jméno a příjmení, telefonní číslo uživatelů a jimi koupené jízdenky. Uvedené údaje jsou zašifrovány v databázi a má k nim přístup omezený okruh zaměstnanců KORDIS JMK a dodavatel systému. Tyto údaje zásadně nepředáváme třetím osobám. E-mail využíváme k občasnému zasílání informací týkajících se aplikace POSEIDON a občasných nabídek s ním spojených (např. bezplatná spotřebitelská soutěž pro jeho uživatele). S evidováním uvedených údajů uživatelé souhlasí při registraci do aplikace.

Uvedení jména a příjmení a telefonního čísla u jízdenky je nutné k ověření, zda cestující nerozposlal stejnou jízdenku více osobám. Jde o standardní postup využívaný u většiny elektronických jízdních dokladů.

Uživatel má právo požádat o zrušení účtu a smazání osobních údajů prostřednictvím e-mailu: info@kordis-jmk.cz.

Automatizovaný systém dat o poloze vozidel IDS JMK - provozuje KORDIS JMK, a.s. Technické informace, nákresy a fotky vozidel poskytuje server BMHD.cz. Autor nenese žádnou odpovědnost za případné škody způsobené nesprávnými informacemi. Bez souhlasu autora je zakázáno použití dat (robotického stahování dat), z této aplikace a jakékoli části jejího kódu v jiných aplikacích! Data o poloze vozidel poskytují DPMB, ČD a regionální dopravci v IDS JMK.