Integrovaný dopravní systém Jihomoravského kraje

Ignis Brunensis - Dny dopravní nostalgie

Od: 13.6.2024 22:00

Do: 16.6.2024 21:59

KORDIS JMK V RÁMCI IGNIS BRUNENSIS OSLAVÍ 20 LET EXISTENCE IDS JMK

Rok 2024 je 20. rokem existence Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje. Proto se KORDIS rozhodl letošní nabídku Dnů dopravní nostalgie festivalu Ignis Brunensis udělat ve větším rozsahu než v předchozích letech a oslavit tak zmíněné výročí.


Vesnička IDS JMK na náměstí Svobody

Od pátku 14. 6. do neděle 16. 6. plánuje KORDIS rozbít na náměstí Svobody po vzoru olympijských vesniček stan s ukázkou novinek v elektronickém odbavování cestujících. Předvede nové i historické autobusy a samozřejmě nebude chybět ani tradiční stan s drobnými suvenýry a materiály z IDS JMK.

Sobota bude plná páry, sazí a pískání

Na sobotu 15. 6. 2024 se plánují jízdy parních vlaků mezi Brnem a Kuřimí a dále pak mezi Kuřími a Tišnovem. Protože má trasa mezi Brnem a Kuřimí z důvodu oprav malou kapacitu, pojede z Brna pouze v ranních hodinách jeden parní vlak z Brna do Kuřimi a večer zase zpět. Během dne pak budou vlaky pendlovat mezi Kuřimí s Tišnovem.
Jízdenka bude platit i pro jízdu moderní jednotkou Moravia a cestující tak budou mít možnost si porovnat, jak se cestovalo v polovině 20. stolení s tím, jak se cestuje nyní.
V Kuřimi bude připraven doprovodný program. Na nádraží bude pro zájemce posunovat parní lokomotiva z roku 1954, připraveny budou i jízdy historickými autobusy.

V neděli se pojede na jih a východ

Parní vlak pojede i v neděli, a to z Brna do Blažovic. Bude navíc doplněn již též nostalgickou elektrickou soupravou 560, která pojede z Hlavního nádraží do Sokolnic. Mezi Blažovicemi a Sokolnicemi pak bude zajištěno spojení historickými autobusy, aby si zájemci v rámci jednoho kolečka mohli vyzkoušet parní vlak a současně i elektrickou jednotku.

Předprodej jízdenek a informace

Informace o akci budou postupně zveřejňovány na www.idsjmk.cz. Na jednotlivé vlaky bude možné pořídit jízdenky předem. O způsobu pořízení budeme ještě informovat.