Integrovaný dopravní systém Jihomoravského kraje

Omezení vlakové dopravy mezi Hlavním nádražím a Židenicemi v Brně (rekonstrukce mostu přes ulici Šámalova)

Od: 26.3.2022 23:00

Do: 27.11.2022 22:59

Od 27. 3. 2022 nepřetržitě do 27.11. 2022 do 23:59 hodin bude omezen provoz vlaků mezi Hlavním nádražím a Židenicemi z důvodu rekonstrukce mostu přes ulici Šámalova. Omezení se bude týkat vlakových linek R8, R9, R56, S3 a S6.

Linka R8: V úseku Brno hl.n. - Brno-Královo Pole jsou vlaky odřeknuty bez náhrady. Všechny vlaky linky R8 jsou končící a výchozí z Brna hl.n. podle výlukového jízdního řádu linky R8.
Linka R9: Vlaky R9/971, 973, 991, 990, 988 projedou jednokolejným úsekem Brno hl.n. - Brno-Židenice do/z stanice Brno hl.n. Všechny ostatní vlaky linky R9 zastaví v Brně-Židenicích a dále budou odkloněny do/z Brna dolního nádraží podle výlukového jízdního řádu linky R9. Z/do Brna dolního nádraží pojede autobus náhradní autobusové dopravy (NAD) k/od nádražní budově Brno hl.n.
Linka S3:Některé vlaky jsou ukončeny/výchozí v Brně hl.n. a Brně dolním nádraží podle výlukového jízdního řádu linky S3. Od vybraných vlaků pojede z Brna Králova Pole tramvajová linka P6.

Náhradní doprava za vlaky:
Z důvodu rekonstrukce železniční tratě mezi stanicemi Brno-Židenice a Brno hlavní nádraží budou od neděle 27. března 2022 vybrané vlaky odkloněny do stanice Brno dolní nádraží. Pro zajištění náhradní dopravy bude zřízena tramvajová linka P6 a dojde k prodloužení autobusové linky 61.
Tramvajová linka P6 bude v provozu pouze v ranních hodinách pracovních dnů a pojede po trase Královo Pole, nádraží – Hlavní nádraží (– Nové sady - smyčka).
Linka 61 ve směru do centra pojede od zastávky Soukenická (obslouží zastávku nočních linek N90 a N96 v ulici Nové sady) přes zastávky Hlavní nádraží (zastávka nočních linek N94 a N95 "u zdi") a Úzká (zastávka linky E76 v ulici Dornych) do zastávky Dolní nádraží. Nebude tedy obsluhovat konečnou zastávku Úzká (u Vaňkovky).
Linka 61 ve směru do Bohunic pojede od zastávky Dolní nádraží přes zastávku Autobusové nádraží (zastávka linek 12 a 40 ve směru do centra) ke své pravidelné zastávce Úzká (u Tesca) a dále bude pokračovat po své trase směr Nemocnice Bohunice.
Vybrané spoje linky 61 budou vedeny pouze v úseku Dolní nádraží – Hlavní nádraží a zpět. V tomto úseku pojede linka 61 i v brzkých ranních a pozdních večerních hodinách a v nepracovních dnech.


Tarifní informace:
Po dobu výluky se na lince S3 v úseku Brno hl.n. – Brno-Královo Pole uznávají jízdní doklady dopravce RegioJet vydané z/do stanice Brno-Královo Pole v lince R8. Postačuje předložit i jízdenku vytištěnou na domácí tiskárně nebo zobrazit jízdenku v mobilní aplikaci. Vždy musí být evidentní, že cestující má zakoupený jízdní doklad pro trasu z/do Brna, Kr. Pole ze stanic ležících na trase linky R8 platnou v příslušném směru a čase. Linka S3 nahrazuje zrušené trasy vlaků R8 v daném úseku.

Stanoviště náhradní autobusové dopravy:
• Brno hl. n. – na ulici Nádražní u viaduktu Křenová;
• Brno dolní nádraží – před staniční budovou

Jízdní řády: