Integrovaný dopravní systém Jihomoravského kraje

Dlouhodobá vlaková výluka Střelice – Zastávka u Brna - Rapotice

Od: 29.4.2024 22:00

Do: 14.12.2024 22:59

Od 30. 4. do 14. 12. 2024 bude probíhat dlouhá výluka na linkách S4, R11 a R54. Výluka se drobně dotkne také linek S3 a S41.

Linka R11 a R54
Všechny vlaky z/do Brna hl.n. budou po dobu výluky nahrazeny náhradní autobusovou dopravou, které bude organizována podle výlukového jízdního řádu linky xR11 a xR54.

Linka S4
V úsecích Brno hl. n. - Střelice a Rapotice - Náměšť nad Oslavou pojedou vlaky v upravených časových polohách podle výlukového jízdního řádu linky S4.
Ze Střelic u Brna do Zastávky u Brna a Rapotic a zpět budou vlaky nahrazeny náhradní autobusovou dopravou, která bude organizována podle výlukového jízdního řádu linky xS4.

Autobusy náhradní dopravy budou jezdit dle výlukového jízdního řádu po několika trasách:
Trasa A (zastávkový spoj mimo Omice) – Střelice – Tetčice – Rosice u Brna – Zastávka u Brna – Vysoké Popovice – Rapotice
Trasa B (zastávkový spoj do Omic) – Střelice – Omice (v obci)
Trasa R (spoj nahrazující R11 a R54) – Brno hl.n. – Náměšť nad Oslavou (bez zastavování)

Změny na dalších linkách IDS JMK v oblasti:
Linka 421 bude z/do Zastávky u Brna prodloužena podle výlukového jízdního řádu linky 421 do/z Střelic u Brna.
V pracovní dny vlaky linky S3/ 4613, 4615 a 4619 nezastaví ve stanici Brno-Horní Heršpice podle výlukového jízdního řádu linky S3.
V pracovní dny vlaky linky S41/1742 a 1746 odjedou ze stanice Brno hl. n. dříve podle výlukového jízdního řádu linky S41.

Přeprava jízdních kol:
Přeprava jízdních kol je u vlaků kategorie R zajištěna do 29. 9. 2024 nákladním automobilem (nakládku a vykládku zavazadla si cestující zajišťuje sám) a u vybraných spojů podle výlukového jízdního řádu linky xS4.

Tarifní informace:
V době výluky budou v autobusech náhradní dopravy uznávány jízdní doklady dle platného tarifu IDS JMK, případně dalších tarifů platných v železniční dopravě, které jsou platné ve vlacích, jež jsou prostřednictvím NAD nahrazovány.

Stanoviště náhradní autobusové dopravy linky xS4, xR11:
• Brno hl.n. (R) – před staniční budovou u viaduktu Křenová
• Střelice (A,B) - u staniční budovy
• Omice (B) - v obci, na rozcestí ulic Tetčické a Nádražní u odbočky k železniční zastávce a v obci, na ulici Brněnské u odbočky k zastávce "Omice, samoobsluha"
• Tetčice (A) – u staniční budovy na zastávce autobusů IDS JMK "Tetčice, žel. st.“
• Rosice u Brna (A) - na ulici Nádražní na zastávce IDS JMK "Rosice, těstárny"
• Zastávka u Brna (A) – u staniční budovy na zastávce autobusů IDS JMK "Zastávka u Brna, žel. st.“ Pozor! Z důvodu stavební činnosti v blízkosti staniční budovy, je zastávka přemístěna do prostoru parkovišť osobních automobilů uprostřed terminálu.
• Vysoké Popovice (A) - na zastávce autobusů IDS JMK „Vysoké Popovice“
• Rapotice (A) - u nádražní budovy na zastávce autobusů IDS JMK „Rapotice, žel. st.“ - v obci na zastávce autobusů IDS JMK "Rapotice, škola"
• Kralice nad Oslavou(A) - v obci na ulici Třebíčská na zastávce autobusů "Kralice nad Oslavou"
• Náměšť nad Oslavou(A) - u staniční budovy na zastávce autobusů "Náměšť nad Oslavou, a. n."
• Náměšť nad Oslavou (R) - před staniční budovou

Jízdní řády: