Integrovaný dopravní systém Jihomoravského kraje

Změna tarifu IDS JMK

Od: 15.11.2023 23:00

Do: 10.12.2023 22:59

Od 1.12.2023 dochází ke změně Tarifu IDS JMK. Hlavní změnou je ukončení prodeje papírových čtvrtletních a ročních jízdenek včetně prodeje zvláštních ročních kupónů od 1.12.2023 a následně od 1.3.2024 i měsíčních předplatních jízdenek. Od 1.3.2024 budou předplatní jízdenky prodávány jen v elektronické podobě přes eshop.idsjmk.cz nebo osobně na Kontaktních centrech IDS JMK.

Jihomoravský kraj v souvislosti s přechodem na elektronické jízdné vytvořil nový informační web: jezdijednoduse.cz, kde najdete další podrobnosti.

Ceny jízdného se nijak nemění!

Zlepšení pro města s městskou dopravou: Cestující využívající elektronické předplatní jízdenky jen pro městské zóny, to znamená pro přepravu v Adamově, Blansku, Břeclavi, Hodoníně, Kyjově, Mikulově, Vyškově a Znojmě mohou nově od 1.12.2023 využívat jako nosiče elektronických jízdenek rovněž klíčenky, samolepky nebo nově prodávané Dopravní karty IDS JMK – vše v jedné ceně 30 Kč. Nejsou už nutné bankovní karty. Seniorům nad 70 let ve vyjmenovaných městech stejně jako ve městě Brně i nadále stačí se pro cestu prokázat občanským průkazem. Mohou si ale vyřídit i bezplatnou elektronickou jízdenku, aby nemuseli občanský průkaz hledat.
Elektronické jízdenky je možné zakoupit on-line na eshop.idsjmk.cz, nebo i osobně v Kontaktních centrech IDS JMK v Brně (podchod pod hlavním nádražím), v Boskovicích, Břeclavi, Hodoníně, Vyškově, Znojmě, Blansku, Kyjově a v nově otevíraných centrech na pokladnách vlakových nádraží v Letovicích, Tišnově, Moravském Krumlově, Mikulově, Veselí nad Moravou a Hustopečích.

Nový tarif obsahuje některá další drobné úpravy bez zásadního vlivu na cestující.