Integrovaný dopravní systém Jihomoravského kraje

Pracovní pozice

Líbí se vám atraktivní prostředí veřejné dopravy? Chcete pracovat ve stabilní společnosti, která koordinuje veřejnou dopravu na území Jihomoravského kraje s mírným přesahem do zahraničí a sousedních krajů? Chcete se podílet na fungování IDS JMK a mít tak vliv na provoz? V tom případě se podívejte na pracovní pozice, na které se můžete přihlásit.

Všechny pozice jsou vhodné pro muže i ženy.

Volné pozice najdete zde

Ročně pracovníci infolinky vyřídí tisíce telefonických dotazů, naši revizoři najezdí stovky kilometrů v linkách IDS JMK a zkontrolují nepřeberné množství jízdenek, dispečeři jsou nápomocni stovkám řidičů v IDS JMK. Buďte součástí systému, který má smysl a zodpovědnost. Možná hledáme právě vás!

O společnosti KORDIS JMK a.s Pracovník kontaktního centra Revizor  Dispečer  Konstruktér jízdních řádů Distributor dopravních informací Benefity 🎓 Brigády 🎓 🎓 Studenti a absolventi 🎓


O společnosti KORDIS JMK, a.s.

KORDIS JMK je založen za účelem provádění dvou hlavních činností: koordinace dopravní obslužnosti na území Jihomoravského kraje a přípravy, realizace a provozování integrovaného dopravního systému na celém území Jihomoravského kraje. Po integraci celého území Jihomoravského kraje a některých oblastív okolí je hlavním úkolem společnosti KORDIS koordinace IDS JMK a zajišťování potřebných servisních činností s tím spojených pro Jihomoravský kraj, město Brno a další obce a města kraje.

info
ced
technickyservis

Základním článkem fungování organizace KORDIS JMK je cestující/klient. Jeho potřebám je celý systém dopravy v Jihomoravském kraji podřízen (při zachování nezbytné efektivnosti a ekonomičnosti provozu). Cílem je udržet stávající počet uživatelů veřejné hromadné dopravy v Jihomoravském kraji, případně docílit jeho nárůstu.

Společnost KORDIS JMK, a.s. má sídlo v Brně na ulici Nové sady 946/30.

Obecné požadavky na pracovní pozice:

  • minimálně vyučen nebo SŠ
  • uživatelská znalost PC a internetových aplikací
  • znalost IDS JMK (tarif, vedení linek, aj.)
  • schopnost řešení problémů
  • komunikativnost
  • bezkonfliktnost
  • čistý trestní rejstřík
  • cizí jazyk výhodou

Pracovník kontaktního centra

dispečink

V rámci zavádění elektronického odbavení cestujících v roce 2020 byly zřízeny i Kontaktní centra IDS JMK na území Jihomoravského kraje. Aktuálně provozujeme osm Kontaktních center v Brně, Břeclavi, Znojmě, Vyškově, Boskovicích, Blansku, Kyjově a Hodoníně.

Pracovníci Kontaktních center také vyřizují otázky týkající se elektronického odbavení cestujících, pomáhají s registracemi, s ověřováním údajů, a nákupem elektronických jízdenek, případně jiným dotazem ohledně elektronického odbavení. Cestující se na naše Kontaktní centra obracejí i v případě, že potřebují radu ohledně vyhledání spojení či ceny jízdenky. Samozřejmostí je prodej doplňkového sortimentu, jako jsou jízdní řády, upomínkové předměty, ale třeba i jízdenky v papírové formě. Podle potřeby vyřizují drobné administrativní záležitosti. Kontaktní centra jsou otevřena pouze ve všední dny, o víkendu máme zavřeno a otevírací doba se liší podle lokality a vytížení.

Velký podíl práce bude souviset se zadáváním a zpracováním elektronických jízdních dokladů, z těchto důvodů je vyžadována alespoň uživatelská znalost PC a internetových aplikací (e-mail, internetový prohlížeč, apod.). Nedílnou součástí je také orientace a základní znalosti IDS JMK. Uchazeč by měl být schopen znát jak IDS JMK funguje, okrajově znát členění zón a linkové uspořádání, v případě úspěšného přijetí do pozice uchazeč prochází důkladným školením. Jelikož na Kontaktní centra přicházejí cestující řešit problémy, či klást dotazy na chod IDS JMK, je nutností, aby případný uchazeč byl komunikativní, uměl jednat s lidmi a byl nekonfliktní. Samozřejmostí je čistý trestný rejstřík, což bude doloženo výpisem z rejstříku trestů. Výhodou bude alespoň základní znalost anglického, či jiného světového jazyka.


Revizor

Revizor je jedna z nejžádanějších pozic v IDS JMK. Aktuálně společnost KORDIS disponuje několika revizory, kteří provádí kontrolu cestujících a řidičů v rámci IDS JMK. Povinnostmi každého revizora je kontrolní činnost, zejména pak kontrola jízdních dokladů cestujících, kdy revizoři KORDIS JMK plní zejména preventivní funkci.

Pracovníci přepravní kontroly kontrolují platnost jízdních dokladů jak v regionálních autobusech, tak ve vlacích. Mimo jiné mají funkci kontroly plnění povinností dopravce a jejich zaměstnanců. Pracovníci plní také drobné administrativní úkoly spojené s výkonem povolání. Pracovníci přepravní kontroly vykonávají činnost v civilním oděvu a nejsou vybaveni stejnokrojem.


Dispečer

dispečink Hlavním úkolem centrálního dispečinku je sledovat polohy a případná zpoždění vozidel a zajišťovat návaznosti spojů. To je nutné především mimo město Brno. Návaznosti jsou nastaveny i v řadě případů ve městě Brně. Centrální dispečink denně pomáhá tisícům cestujících při zajištění přestupů a při zjištění odjezdů jejich spojů. Další činnosti dispečinku je i obsluha elektronických informačních panelů v přestupních terminálech na území města Brna a Jihomoravského kraje. K 31. 12. 2020 Integrovaný dopravní systém Jihomoravského kraje pokrýval celé území Jihomoravského kraje, tedy všech 673 obcí. Na území sousedních krajů obsluhoval dalších 63 měst a obcí, jejichž dopravní spádovost směřuje na území Jihomoravského kraje.

Nově se IDS JMK v roce 2020 tarifně rozšířil do 6 obcí Zlínského kraje. Jedná se o Uherské Hradiště, Staré Město, Kunovice, Ostrožská Nová Ves, Nedakonice a Kostelany nad Moravou. Za hranicemi České republiky obsluhuje IDS JMK devět obcí na území Rakouska a šest obcí na území Slovenska.

Jedna z nejdůležitějších pracovních pozic je práce dispečera. Dispečink je právem označován srdcem celého IDS JMK. Koordinace stovek autobusů a desítek vlaků denně je poměrně náročná. Hledáme proto uchazeče, který je schopen pracovat pod tlakem a má schopnost rychlého rozhodování.

Tato pozice vyžaduje práci ve směnném provozu!


Konstruktér jízdních řádů

dispečink

Konstruktér spolupracuje na tvorbě konceptů jízdních řádů v určených oblastech IDS JMK s ostatními kolegy. Řeší připomínky obcí a cestujících, návaznosti linek na další druhy dopravy a jejich dodržování. Spolupracuje s autobusovými dopravci, řeší výlukové organizace dopravy v dotčené oblasti a v neposlední řadě zpracovává jízdní řády do softwaru CHAPS

KORDIS navrhuje a sestavuje jízdní řády všech regionálních autobusových linek zahrnutých v IDS JMK, dále se výrazně podílí na tvorbě jízdního řádu železnice, kde připravujeme pro Jihomoravský kraj objednávku rozsahu dopravy včetně časových poloh jednotlivých vlaků. Pro městskou dopravu v Brně připravujeme projekty organizace dopravy, které obsahují nejen linkové vedení, ale i polohy jednotlivých spojů z důvodů návazností.

U ostatních městských doprav je role KORDIS závislá na potřebě provázání s regionální dopravou a na domluvě s daným městem. Pro Znojmo nebo Blansko připravuje KORDIS i jízdní řády městské dopravy, např. pro Břeclav nebo Hodonín je úloha KORDIS spíše poradní. Praxe v oboru a znalost linkového vedení IDS JMK výhodou!


Distributor dopravních informací

Hlavním úkolem DDI bude zadávání dopravních informací pro cestující do softwaru dispečinku a telefonická podpora elektronického odbavení cestujícího. Nedílná součást práce bude také telefonická podpora vlakových čet a řidičů v odbavovacím systému a další činnosti spojené s komunikací s cestujícími.

Tato pozice vyžaduje práci ve směnném provozu!


Výběrová řízení jsou dvoukolová, v prvním kole uchazeč pošle svůj životopis a motivační dopis. Ve druhém kole se vybraní zájemci podrobí u vybraných pozic psychotestům a následně proběhne ústní představení uchazeče před komisí. Pokud vás nějaká z pozic zaujala, podívejte se na seznam volných pozic a zašlete nám svůj životopis a motivační dopis na e-mail info@kordis-jmk.cz

Těšíme se na vás!


Benefity

Našim zaměstnancům se snažíme co možná nejvíce zpříjemnit práci a připravili jsme širokou škálu nejrůznějších výhod a benefitů. Zde jsou ty nejdůležitější:

Zaměstnanecké jízdné

Pět týdnů dovolené

Příspěvek na penzijní připojištení


Příspěvek na stravování

Služební mobilní telefon s tarifem

Další firemní bonusy🎓 Brigády 🎓

Společnost KORDIS JMK, a.s. samozřejmě hledá i šikovné brigádníky. Všechny otevřené pozice na brigády najdete zde.

Nabídka brigád

Aktuálně nenabízíme žádnou brigádu. Sledujte tuto stránku nebo naše sociální sítě, kde případné nabídky také zveřejňujeme.

Studenti a absolventi

Nabízíme vám různé možnosti spolupráce a příležitosti nahlédnout do zákulisí provozu IDS JMK již během studia. Vaše kariéra ve veřejné dopravě může odstartovat právě u nás! Přijďte k nám na praxi nebo stáž.

V případě zájmu nás kontaktujte na jedné ze sociálních sítí, nebo na e-mailu info@kordis-jmk.cz

Pracovní pozice

Podívejte se, jaké zajímavé pozice u nás můžete vykonávat a co všechno je pracovní náplní.

➡️ VÍCE O PRACOVNÍCH POZICÍCH ZDE ⬅️