IGNIS BRUNENSIS - historickými vozidly za Brno
Festival IGNIS BRUNENSIS se letos přece jen uskuteční. Bude to na konci srpna. Podívejte se na letošní program. KORDIS JMK v rámci festivalu připravil zajímavé akce na sobotu 22. a neděli 23. srpna 2020. Už od čtvrtka ale najdete náš stánek na náměstí Svobody, kde vám poradíme jak výhodně cestovat po Jihomoravském kraji i jaké akce vás v rámci IGNIS BRUNENSIS čekají.
Sobota 22. srpna 2020 - z Brna do Židlochovic na Akátovou rozhlednu
Registrace pro cestu byly uzavřeny. Se všemi registrovanými počítáme. Kapacita je dostatečná. V ranním vlaku v 11:00 už volná místa nejsou, ale je možné využít historický autobus v 11:00, 13:00 i histroický vlak v 14:06. Prodej jízdenek před odjezdem. Zájemci s registrací mají při nástupu přednost. Je třeba se o jízdenku přihlásit nejpozději 10 minut před odjezdem.
V sobotu 22. srpna 2020 jsme pro vás přichystali výlet historickým vlakem a historickými autobusy z Brna do Židlochovic, kde si budete moci nakombinovat čas i tak, abyste stihli navštívit tamní Akátovou rozhlednu.
Jízda jedním směrem vyjde dospělého na 35 Kč. Děti a mládež do 18 let, studenty do 26 let (nutný ISIC), seniory nad 65 let (nutný OP) a ZTP vyjde na 8 Kč. Nástup bude možný i na místě, ale předem zaregistrovaní mají přednost. Nepřepravují se cestující na stání. Přeprava kočárků i psů je v rámci dostupné kapacity povolena.
Na vlak budou nasazeny historické motorové lokomotivy řady 751 (Bardotka) a řady 735 (Pielstick) s historickými vagóny. Nasazeny budou rovněž historické autobusy ŠM a RTO. Při výjezdu z Brna v čele pojede veselská Bardotka T478.1002 (751.002) + 4 vozy klasické stavby retro Ostravan, z Brna pořadí BD + B + AB + A. Na zadní pozici bude olomoucký Pielstick T466.0007 (735.007). Ze Židlochovic v opačném řazení.
Brno, hl. nádraží - vlak | 11:00 | - | - | 14:06 |
Brno, Nám. Svobody (ulice Rašínova) - bus | - | 11:00 | 13:00 | - |
Blučina, obch. středisko | - | 11:30 | 13:30 | - |
Židlochovice, žel. st. | 11:25 | 11:40 | 13:40 | 14:31 |
Předpokládaný jízdní řád Židlochovice - Brno:
Židlochovice, žel. st. | 12:00 | 12:40 | 15:00 | 16:05 | 17:00 |
Blučina, obch. středisko | 12:10 | - | 15:10 | - | 17:10 |
Brno | 12:40 | 13:15 | 15:40 | 16:28 | 17:40 |
Neděle 23. srpna 2020 - Historické kolečko Brno - Kuřim a zpět
Registrace pro cestu byly uzavřeny. Se všemi registrovanými počítáme, jízdenky si koupíte před odjezdem. Neregistrované cestující do vlaku v 10:30 nemůžeme vzít. Vlak v 10:30 bude plnější, klidně použijte vlak ve 13:30 nebo 16:30. Nevadí, že máte registraci na 10:30. Jízdenky na vlaky v 13:30 a 16:30 i na tramvaje koupíte ještě před odjezdem. Zájemci s registrací mají při nástupu přednost. Je třeba se o jízdenku přihlásit nejpozději 10 minut před odjezdem.
Jízdenky si můžete koupit od středy 19. 8. v Kontaktním centru IDS JMK v Brně na Hlavním nádraží v podchodu z hlavní haly.> Pokud Vám to nevyjde, klikněte sem, a zaregistrujte se ke konkrétnímu odjezdu tam a zpět. Kapacita je omezena. Zájemci s registrací mají při nástupu přednost. Je třeba se o jízdenku přihlásit nejpozději 10 minut před odjezdem.
<-->V neděli 23. srpna 2020 pojede tradiční historické kolečko z centra Brna do Kuřimi a odtud do Králova Pole (Technické muzeum) a znovu do centra Brna. Možné bude cestovat i v opačném směru. Mezi Hlavním nádražím a Kuřimí pojedou historické vlaky tažené lokomotivou řady 751 (Bardotka), mezi Kuřími a Technickým muzeem v Králově Poli pojedou historické autobusy a mezi Technickým muzeem a centrem Brna pojedou historické tramvaje z důvodu výluky přes vozovnu Medlánky.
Na vlak bude nasazena historická motorová lokomotiva Bardotka T478.1002 (751.002) + 4 vozy klasické stavby retro Ostravan, z Brna pořadí A + AB + B + BD. V Kuřimi pak bude vystaven olomoucký Pielstick (735.007) , který do Kuřimi před 10. hodinou dopraví i lokomotivu KPKV BS-ka 213.901.
Jedno kolečko vyjde dospělého na 80 Kč. Děti a mládež do 18 let, studenty do 26 let (nutný ISIC), seniory nad 65 let (nutný OP) a ZTP vyjde na 20 Kč. Pokud si předem nekoupíte jízdenku, je kvůli zamezení přeplnění vozidel nutné místa předem rezervovat pro konkrétní odjezd. Nástup bude možný i na místě, přednost ale mají předem zaregistrovaní cestující. Nepřepravují se cestující na stání. Přeprava kočárků i psů je v rámci dostupné kapacity povolena.
V Kuřimi bude zajištěn doplňkový program - projížďky posunovací parní lokomotivy a výstava historických motorových vozidel. Po Kuřimi bude možné se svézt bezplatným historickým autobusem.
Technické muzeum v Brně přichystalo zajímavý program pro celou rodinu včetně komentovaných prohlídek.
Brno, hl. n. | - | - | 10:30 | - | - | 13:30 | - | - | 16:30 |
Kuřim, příjezd | - | - | 10:55 | - | - | 13:55 | - | - | 16:55 |
Kuřim, odjezd | - | - | 12:00 | - | - | 15:00 | - | - | 18:00 |
Kr. Pole, Tech. muzeum, příjezd | - | - | 12:20 | - | - | 15:20 | - | - | 18:20 |
Kr. Pole, odjezd | 10:30 | 11:30 | 12:30 | 13:30 | 14:30 | 15:30 | 16:30 | 17:30 | 18:30 |
Brno, Nám. Svobody | 10:55 | 11:55 | 12:55 | 13:55 | 14:55 | 15:55 | 16:55 | 17:55 | 18:55 |
Předpokládaný jízdní řád (tramvaj -> bus -> vlak):
Brno, Nám. Svobody | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | 15:00 | 16:00 | 17:00 | 18:00 | |
Kr. Pole, Tech. muzeum, příjezd | 10:25 | 11:25 | 12:25 | 13:25 | 14:25 | 15:25 | 16:25 | 17:25 | 18:25 | |
Kr. Pole, Tech. muzeum, odjezd | 10:35 | - | - | 13:35 | - | - | 16:35 | - | - | - |
Kuřim, příjezd | 10:55 | - | - | 13:55 | - | - | 16:55 | - | - | - |
Kuřim, odjezd | 12:00 | - | - | 15:00 | - | - | 18:00 | - | - | - |
Brno, hl. n. | 12:27 | - | - | 15:27 | - | - | 18:27 | - | - | - |