Zahrajte si s novou interaktivní mapou

Brno o Každý, kdo využívá hromadnou dopravu, už někdy potřeboval zjistit odkud, kam a kdy se dostane. Staromilci sáhnou rádi po klasickém papírovém jízdním řádu. Vyznavači moderní techniky pak zasednou k internetu. V síti mohou najít řadu vyhledávacích programů a ode dneška nově také interaktivní mapu brněnské dopravy.

Novinku připravila společnost Kordis, která se stará o integrovaný dopravní systém v Jihomoravském kraji. "Mapa Brna je zatím ve zkušebním provozu a postupně by se měla rozšířit na celý region s integrovanou dopravou," uvedl ředitel Kordisu Jaromír Holec. Podle něj je projekt první aplikací tohoto druhu v republice.

Systém je propojený například vyhledávacím internetovým portálem IDOS nebo s mapovým serverem. Lidé si vněm mohou vyhledat spojení, zastávky nebo vedení linek. "Reaguje i na aktuální výluky a změny ve vedení linek. Koncem roku chceme spustit možnost zobrazení aktuální polohy vozidel na jednotlivých linkách," dodal Holec.

Na interaktivní mapu se mohou zájemci dostat přes internetové stránky společnosti Kordis a integrovaného dopravního systému. Novinka ale není příliš zřetelně vyznačená, i když nabízí řadu možností, poznamenal jeden ze čtenářů Rovnosti. "Najít spojení ve dne i v noci sice chvilku trvá, ale výsledek je přehledný a pokud spoje opravdu pojedou, je to dobrý pomocník," okomentoval Dan Lupoměch. Pokud ale potřebujete při zacházení s mapou poradit, máte v tuto chvíli smůlu, protože nefunguje nápověda," dodal.

Rovnost, 28. června 2006