Integrovaná doprava má za sebou první týden

Slavkovsko - Před týdnem zavedla společnost Kordis integrovaný dopravní systém do dalších obci na Vyškovsku. Změna se týkala hlavně obci v okolí Slavkova. Nejvíce protestů se ozývá zejména z Bošovic, kde kvůli systému dokonce odstoupil starosta.

“U nás je tak devadesát procent obyvatel proti novému systému. Přineslo nám to jen samá negativa. Spousta přestupování, někdy autobusy prostě ujedou, no hrůza. Lidé z Kordisu vůbec nepřihlédli k připomínkám občanů, ani nedokončili včas stavbu terminálu v Sokolnicích; jak slibovali," uvedl místostarosta Bošovic František Konečný. S tím nesouhlasí ředitel Kordisu Jaromír Holec. "Za týden provozu se k nám nedostala jediná stížnost občanů. A terminál dokončíme do začátku října," uvedl Holec.

Na nový systém si nestěžuji v Hruškách. "Lidé jsou spokojeni, přibylo nám asi deset nových spojů," řekl starosta Oldřich Dočekal. Podobně na tom jsou i v Milešovicích. "Zatím je vše v pořádku, jen budeme muset s Kordisem dojednat nějaké minutové posuny, aby vše lépe navazovalo," uvedl starosta Michal Polanský. Jednu stížnost zaznamenali v Otnicích. "Týkala se přestupového terminálu v Sokolnicích. To je zádrhel, chybí tam zázemí pro cestující i bezbariérový přístup. Lidé si naopak pochvaluji nízké ceny a autobusy, kam se vejdou i dva kočárky," řekl starosta Otnic Pavel Prokop. Starostka Lovčiček Jaroslava Hrozková chce s hodnocením vyčkat "Zatím jsme stížnosti nezaznamenali, ale nabádám lidi, aby připomínky oznámili na úřadě," řekla starostka.

Rovnost, 8. září 2005