Integrovaná doprava se v létě rozšíří nadvakrát

Brno - Hned nadvakrát se budou muset obyvatelé v okolí Brna srovnat se zaváděním integrované dopravy. První část z nich pocítí změnu se začátkem prázdnin, další po jejich skončení.

Od července se změna dotkne Popovic u Rajhradu a Adamova. "Železniční stanice v Popovicích se k tomuto dni stane součástí IDS. Lidé ušetří za jízdné, protože Popovice budou ležet ve stejné tarifní zóně jako sousední Modřice. Odpadne jim proto nutnost dokupovat si k předplatním jízdenkám platícím mezi Modřicemi a Brnem další jízdenky od Českých drah," upřesnil Květoslav Havlík ze společnosti Kordis JMK. Ve stejný den začne v rámci systému fungovat i linka 215, která zajišťuje městskou dopravu v Adamově.

Ředitel společnosti Kordis Jaromír Holec upřesnil, že teprve na konci prázdnin začne fungovat integrovaná doprava na Sokolnicku a Zbraslavsku, kde je potřeba za třicet miliónů korun dobudovat přestupní terminály před nádražími Sokolnice - Telnice a Zastávka u Brna. Drobnější změnu ale pocítí tisíce tamních obyvatel už před prázdninami, kdy se změní jízdní řády vlaků.

Jihomoravský kraj zatím nerozhodl, kterých oblastí se dotkne další rozšiřování integrované dopravy, plánovaná na příští rok. Předběžně krajští radní mluví o Vyškovsku, Slavkovsku, Bučovicku, ale také o Ivančicku, Oslavansku a oblasti na jih od Brna kolem obcí Měnín, Blučina, Hrušovany u Brna, Medlov, Pravlov, Jezeřany - Maršovice a Moravské Brnánice.

Rovnost, 16. června 2005