Jízdní řády se zase trochu změní

Jižní Morava (los) - Jízdní řády prakticky všech oblastních autobusových linek, které křižují území „sjednoceného“ dopravního systému na brněnsku se od 28. března změní.

Společnost Kordis, která má na starosti zavádění integrovaného dopravního systému (IDS) v jihomoravském kraji, tak reaguje na připomínky a výhrady cestujících a obcí . Řadě z nich se stávající podoba systému nelíbila. První fáze IDS zahrnující Brno a více než stovku obcí v okolí začala fungovat od ledna.

„Téměř žádné spoje neubíráme, spíše přidáváme,“ uvedl Květoslav Havlík ze společnosti Kordis. V záplavě drobných změn jsou podle něj zřetelné tři trendy: přibude autobusů, které míří do turisticky atraktivních oblastí, zlepší se noční spojení mezi Brnem a příměstskými obcemi a do třetice posílí linky, s nimiž jezdí školáci.

Například o víkendu začnou mezi Brnem a Jedovnicemi jezdit autobusy každou hodinu. Dosud tam byly dvouhodinové intervaly.“Je to turisticky nesmírně atraktivní oblast a už nyní se začala projevovat přetíženost autobusů,“ podotkla Havlík. Také má být zaveden víkendový provoz na lince 202, a to kvůli dopravě chatařů z oblasti Pod Hádkem Ochozi u Brna.

Novými řády si Kordis usmířil některé obce, jež dosud odmítaly přistoupit k systému a podepsat smlouvu,“Protože nám Kordis vyšel vstříc, kloníme se k tomu, že podepíšeme,“sdělila starostka Hvozdce Jana Švédová.

MfD, 18. března 2004