Židlochovičtí za dopravu ušetří

Jižní Morava (krch) - Cestující ze Židlochovic do Brna ode dneška za dopravu ušetří. Židlochovicko se jako třetí stává další oblastí začleněnou do Integrovaného dopravního systému Jiltomoravského kraje. "Praktický to znamená podstatné úspory na jízdném především pro pravidelné cestující, na předplatních tarifních jízdenkách lze uspořit až dvacet procent," uvedl ředitel společnošti Kordis Jaromír Holec.

Na Židlochovicko od dnešního rána zajíždí osm nových autobusových linek. "Integrovanou" železnicí se lidé dostanou s linkou S3 až do Vranovic. Některé spoje se prodlouží, do Hrušovan 151 a Měnína 509.

Židlochovicko je zapojeno do systému jen částečně. Přestupní terminály jsou rozptýlené v obcích Žabč ce, Rajhradice, Dolní Kounice, Bratčice a dva v Modřicích. Z Modřic také bude odjíždět speciální linka k Olympii.

Kordis plánuje další rozšiřování integrované dopravy, příští rok přijde řada na Boskovicko a Vyškovsko. Celý kraj by měl pod IDS fungovat v roce 2010.

Ode dneška se bude lépe cestovat i Kuřimským, kteří se dočkali noční linky. V Brně se tak mohou zdržet déle, autobusová linka 91 prodlouží svou trasu až ke kuřimské železniční stanici. Autobus pojede jako jiné rozjezdové linky z hlavního nádraží. Od neděle do čtvrtka v jednu hodinu v noci, v pátky a soboty ve dvě hodiny. Opačným směrem odjíždí poslední autobus do Brna krátce před půl třetí, respektive půl čtvrtou ranní.

Mladá Fronta Dnes, 01. 09. 2006