Do Obřan nepojedou rok tramvaje

Dopravní podnik zavede od devátého prosince několik změn na linkách. V příštím roce čekají lidi výluky. Rok. Tak dlouho potrvá výluka tramvaje číslo čtyři, Která jezdí do Obřan. U v polovině ledna totiž začne rekonstrukce silnice v ulicích, jimi projíždí tramvaj. Do posledních pěti zastávek tak Brňané musí jet autobusy.

„Tramvaj bude končit v zastávce Maloměřický most. Už jednu stanici před novou konečnou, z Tomkova náměstí, pojede do Obřan autobusová linka číslo 75 a náhradní autobus x4,“ vysvětlil Jan Seitl z Dopravního podniku města Brna. Lidem žijících v Obřanech se to moc nelíbí. „Cesta bude delší a komplikovanější. Jenže s tím nic nenadělám“, řekl například Jaromír Král.

Špatnou zprávu má dopravní podnik pro lidi, kteří se těšili, že do technologického parku pod Palackého vrchem se svezou u v prosinci tramvají.

„Stavba kolejí trvá firmě déle, ne jsme předpokládali. Prodloužení linek dvanáct a třináct o zastávku bude nejpozději do dubna“, informoval ředitel dopravního podniku Bedřich Prokeš. Dopravní podnik reaguje také na stížnosti lidí, kterým se nelíbí přeplněné autobusy, které do areálu míří. „Na lince třiapadesát k Technickému muzeu nahradíme běžné autobusy kloubovými,“ upřesnil Seitl.

Podle něj ještě není rozhodnuto, jak se bude nová zastávka nedaleko chemické fakulty jmenovat. „Máme dvě varianty. Buď to bude Areál VUT nebo Technologický park,“ upřesnil Prokeš.

Pro studenty a lidi, kteří bydlí poblíž areálu Vysokého učení technického chystá dopravní podnik změnu. Sedmadvacátého listopadu ve studentské menze otevře kancelář s předplatními jízdenkami.

Déle můžou od devátého prosince sedět v autobuse lidé mířící do vznikajícího sídliště Kamechy v Bystrci. Linka 52 dojede a k ulicím Chvalovka a Kavčí. Tak se také budou nové zastávky jmenovat.

„Na této lince přejmenujeme zastávku Šárka na Myslivní. U ní bude zastavovat autobus linky dvaapadesát celý den,“ vysvětlil Seitl

Deník, Veronika Hrdá, 21.11.2007