Logo IDS JMK
Integrovaný dopravní systém
Jihomoravského kraje
Oficiální stránky Statutárního města Brna
Oficiální stránky Jihomoravského kraje
Česky
English
Deutsch
Russia
Esperanto
5 4317 4317
Facebook
info@kordis-jmk.cz
DOSTÁVEJTE INFORMACE
O ZMĚNÁCH V DOPRAVĚ

 
 
Informace k ochraně osobních údajů.
ZMĚNY V POSEIDONU
Upozorňujeme, že přihlášení pod tímto textem je pouze do staré verze POSEIDONU. Údaje z nové verze najdete přímo ve svém mobilním zařízení. Stará verze POSEIDONU přestane prodávat jízdenky 30. 4. 2018. Nainstalujte si novou verzi!

Můj IDS JMK

Zapomenuté heslo
Registrace

Anketa

oprava
Jaká je Vaše ideální letní dovolená?
u vody
na chalupě nebo na zahradě
na horách
v zahraničí
na kole
Na dovolené chcete především…
lenošit a odpočívat
sportovat, pohybovat se
poznávat nová místa a zajímavosti
učit se, vzdělávat, pracovat
bavit se a komunikovat s druhými
Pro letní koupání preferujete…
přírodní koupaliště, rybníky
přehrady, velké nádrže
aquaparky
koupaliště a bazény
vlastní bazén
vlastní vanu
Celkem hlasovalo 830 osob.

Cestováni s jízdním kolem

Základní informace

Od 1. ledna 2012 můžete cestovat s jízdním kolem v IDS JMK v zaintegrovaných vlacích, městských linkách v Brně s označením 1 až 99 a nově také ve vybraných regionálních autobusech.
 • V autobusech 231, 423, 602, 730, 750 můžete jízdní kola přepravovat v nepracovních dnech od 21. 4. do 30. 9. 2012 do vyčerpání kapacity. V ostatních regionálních autobusech není doprava kola povolena.
 • Na cyklojízdenku IDS JMK se jízdní kola přepravují ve všech vlacích zařazených do IDS JMK (osobní, spěšné vlaky a rychlíky), avšak pouze jako spoluzavadlo. Vlaky označené v jízdních řádech symbolem jízdního kola nabízejí rozšířenou kapacitu míst pro přepravu kol. Jedná se o většinu vlaků IDS JMK zejména na linkách S vedených z / do Brna a na linkách R2, R4 a R5. Místa pro kola jsou označena symbolem jízdního kola na skříni vozu. Jízdní kola se přepravují do vyčerpání kapacity volných míst. Pokud je vlak vybaven prostorem pro zavěšení nebo umístění jízdních kol, je cestující povinen jízdní kolo umístit přednostně do tohoto prostoru. U vlaků bez symbolu jízdního kola v jízdním řádu je kapacita omezená. Přeprava jízdních kol může být omezena nebo vyloučena také při výlukách. Službu úschova během přepravy lze využít výhradně s jízdenkou ČD, cyklojízdenky IDS JMK v tomto případě neplatí.
 • Jízdní kola dále přepravují v brněnských zónách 100 a 101 ve všech tramvajových, trolejbusových a autobusových linkách do čísla 100. Přeprava kola je možná i na lodích na Brněnské přehradě.

Jakou potřebuji jízdenku

 • Pokud jedete jen na krátkou vzdálenost nebo jednorázově, pak si kupte jednorázovou cyklojízdenku IDS JMK, která stojí stejně jako jízdenka pro dospělého.
 • Pokud jedete na celodenní výlet, kupte si cyklojízdenku IDS JMK celodenní za 70 Kč.
 • Pokud jedete jen po Brně v zónách 100 +101 v lince 1 až 99, kupte si jízdenku zlevněnou. Při cestě vlakem v těchto zónách si kupte cyklojízdenku za cenu základního jízdného.
 • Pokud vlastníte předplatní jízdenku pro brněnské zóny zóny 100+101, přepravujete po Brně v zónách 100 + 101 v linkách 1 až 99 jízdní kolo bezplatně.
 • Držitelé předplatních jízdenek pro zóny 100 + 101 při cestě z Brna mimo Brno za přepravu jízdního kola v zónách 100 + 101 neplatí, kupují si cyklojízdenky jen pro zbývající zóny.


Příklad 1: Držitel předplatní jízdenky pro zóny 100 + 101 jede z Líšně do Kuřimi. Za cestu tramvají neplatí. Na hlavním nádraží pak využije kombinace jízdních dokladů a pro sebe koupí jízdenku doplatkovou za 1 zónu za 16 Kč, pro své kolo koupí doplatkovou jízdenku pro jízdní kolo pro 1 zónu za 16 Kč.

Příklad 2: Držitel předplatní jízdenky pro zóny 100, 101, 310, 320, 330 jede s jízdním kolem z Tišnova do Brna. V zónách 100+101 přepravuje kolo zdarma, potřebuje proto jízdenku pro zbylé 3 zóny v ceně 27 Kč. Za sebe neplatí, má předplatné.

Příklad 3: Cestující bez předplatní jízdenky chce jet s jízdním kolem jen po Brně vlakem z Lesné na Hlavní nádraží. Zakoupí si předem na hlavním nádraží jízdenku pro jízdní kolo s platností 2 zastávky ve stejné nebo sousední zóně za 16 Kč a při nástupu na Lesné ji označí. Pro cestování s jízdním kolem můžete využít také jízdních dokladů platných dle tarifu ČD. Upozorňujeme, že přeprava kočárku s dítětem má v případě kapacitních problémů přednost před přepravou jízdního kola.

Jak cestovat cyklobusem

Pokud pojedete cyklobusem, prosíme postupjte podle následujího návodu:

1. Cestující nahlásí řidiči, že chce přepravovat jízdní kolo. Zakoupí si u řidiče jízdenku pro jízdní kolo a jízdenku pro sebe nebo předloží platnou předplatní jízdenku.
2. Jízdní kolo poté sám umístí na cyklovlek pod dohledem a dle pokynů řidiče autobusu. Jízdní kolo zabezpečí proti zcizení. Z kola odstraní a s sebou do autobusu vezme cenné věci, které lze jednoduše odejmout (světla, pumpičky, tachometry, tašky na nosiči apod.).
3. Pokud se přepravuje více kol, nejprve řidič odbaví všechna kola. Po odbavení všech cestujících si cyklisté umísťují svoje kola na cyklovlek dle pokynů řidiče.
4. Při výstupu s jízdním kolem upozorní cyklista řidiče, že bude vystupovat. Poté cyklista za účasti řidiče sundá svoje kole z cyklovleku pod dohledem řidiče.

S Jízdním kolem je možné nastoupit a vystoupit pouze na vybraných zastávkách, které jsou označeny symbolem jízdního kola. Počet přepravovaných kol je omezen kapacitou cyklovleku. Jízdní kola se nepřepravují uvnitř autobusu.

Jízdní řády (cyklobusy jsou v provozu od 21. 4. do 30. 9. 2012)
 • Jízdní řád linky 231 naleznete zde.
 • Jízdní řád linky 423 naleznete zde.
 • Jízdní řád linky 602 naleznete zde.
 • Jízdní řád linky 730 naleznete zde.
 • Jízdní řád linky 750 naleznete zde.

S kolem na výlet

Cyklobusem na Vyškovsko a Drahanskou vrchovinu Každý víkend od 21 . 4. do 30. 9. 2012 odjíždí ze Zvonařky přímý cyklobus přes Rousínov a Vyškov až do Studnice. Vyjíždí jako linka 602 a poté pokračuje po lince 730 a 750 bez přestupu. Spoje odjíždí ze Zvonařky např. v 8:51 nebo v 12:51 hodin. Na zastávkách v jízdním řádu označených symbolem jízdního kola můžete vystoupit a poté již na svém kole projet celou oblast Drahanské vrchoviny. Zdatní cyklisté se mohou vrátit cyklostezkami do Brna. Méně zdatní cyklisté mohou pro návrat využít opět cyklobus, který odjíždí např. ze Studnice v 11:13, 15:13 hodin nebo z Lulče v 12:12 nebo 16:12 hodin. Pro cestu do Studnice potřebujete jízdenku na 8 zón za 63 Kč a 8 zónovou cyklojízdenku také za 63 Kč. Pokud vlastníte předplatní jízdenku na zóny 100+101, stačí 2 jízdenky 6 zónové. Jízdenky zakoupíte u řidiče v autobusu.

Cyklobusem do Moravského krasu Každý víkend v 8:03, 10:03, 12:03 nebo 14:03 odjíždí z Hlavního nádraží vlak linky S2 do Blanska, na který tam navazuje cyklobus linky 231. Cyklobus vás pohodlně doveze do Moravského krasu. Vystoupit s jízdním kolem můžete např. v Rudici, Jedovnicích, Senetářově nebo až ve Studnici. Z těchto míst můžete na kole objevovat krásy Moravského krasu nebo se vydat řadou značených cyklistických tras do Brna. Pokud pojedete až do Studnice, kupte si 2 jízdenky na pokladně ČD v Brně. Jednu jízdenku pro sebe 7 zónovou za 56 Kč a druhou cyklojízdenku pro jízdní kolo také za 56 Kč. Pokud pojedete i zpět, využijte výhodnou celodenní jízdenku pro jízdní kolo za 70 Kč.

Vlakem a cyklobusem do Mohelna Z Brna hl. n. jeďte linkou S4 a vystupte v Tetčicích. Tam přestupte na cyklobus linky 423. Jeďte z Brna hl. n. v 7:39 nebo v 10:39 hodin. Na tyto vlakové spoje v Tetčicích navazuje cyklobus, který vás odveze do Mohelna. Na tuto cestu si kupte jízdenku na 6 zón za 49 Kč. Držitelům předplatních jízdenek na zóny 100 a 101 stačí jízdenka na 4 zóny za 34 Kč. Pro své jízdní kolo budete potřebovat jízdenku 6 zónovou resp. 4 zónovou pro jízdní kolo, kterou koupíte na vlakovém nádraží.

Z Moravského krumlova do Hrušovan u Brna Z Moravského Krumlova se vydejte po 10 kilometrové cestě směrem na Jezeřany - Maršovice po příjemné cestě. Poté pokračujte do Pravlova, kde přejedete řeku Jihlavu a budete se blížit k Němčičkám a Medlovu. Po trase se můžete zastavit na oběd v mnoha restauracích. Po obědě se vydejte na poslední 7 km úsek směrem na Hrušovany u Brna. Pak už dojedete do Hrušovan u Brna, kde se nachází vlaková stanice. Tato trasa je ideální pro rodiny s dětmi. Z Brna hl. n. využijte vlakovou linku S41. O víkendu odjíždí spoje v 6:49, 8:49, 10:54 a po té každé 2 hodiny. Cesta trvá přibližně 50 min. Pro jízdu z Brna hl. n. je potřeba jízdenka na 6 zón za 49 Kč. Pro držitele předplatních jízdenek na zóny 100 a 101 stačí koupit jízdenku na 4 zóny za 34 Kč. Pro vaše kolo se vyplatí koupit celodenní jízdenku za 70 Kč. Pro cestu z Hrušovan u Brna do Brna hl. n. využijte vlakové linky S3, která odjíždí vždy v celou hodinu a 28 minutu. Postačuje si koupit jízdenku na 4 zóny. Pro držitele předplatních jízdenek 100 a 101 stačí koupit jízdenku na 2 zóny za 20 Kč.

Břeclav - Lednice - Brno Z nádraží v Břeclavi se vydejte přes město k nemocnici. Odkud vás čeká krásný a klidný 8 km úsek kolem řeky Dyje až do Lednice. Zde můžete navštívit Lednicko – Valtický areál. V Lednici si můžete zajít na oběd. Poté pokračujte přes Zámecké náměstí a Slováckou ulicí kolem zámeckých zahrad za město, kde se po cyklotrasách dostanete až do Podivína. Zpáteční úsek je dlouhý kolem 13 km. Z Brna hl. n. využijte rychlíkových spojů R5. K cestě jsou potřeba 2 jízdenky na 9 zón, jedna pro vás a druhá pro jízdní kolo. Pro předplatní jízdenky v zóně 100 a 101 postačují 7 zónová jízdenka.
VYHLEDÁVAČ SPOJENÍ
Klikněte pro výběr dne
Přidat přestup (max. 3 přestupy)
Příjezd / Odjezd
Všechna spojení / Nízkopodlažní spojení
Prohodit Z / Do
Obsahuje spojení
do 31. 08. 2018.
poseidon_banner
RYCHLÉ ODKAZY
Logo KORDIS JMK, organizátora IDS JMK
Informace a podněty:
Telefon: 5 4317 4317
info@kordis-jmk.cz
KORDIS JMK je členem:
EDITS
KORDIS JMK se účastní následujících projektů EU:
SubNodes


SOLEZ
PERIPHERAL ACCESS
Linking Danube
Projekt Railhuc
EDITS
CENTROPE
Na provoz IDS JMK přispívá:
Jihomoravský kraj, Statutární město Brno a obce Jihomoravského kraje