Logo IDS JMK
Integrovaný dopravní systém
Jihomoravského kraje
Oficiální stránky Statutárního města Brna
Oficiální stránky Jihomoravského kraje
Česky
English
Deutsch
Russia
Esperanto
5 4317 4317
Facebook
info@kordis-jmk.cz
DOSTÁVEJTE INFORMACE
O ZMĚNÁCH V DOPRAVĚ

 
 

Můj IDS JMK

Zapomenuté heslo
Registrace

Anketa

oprava
Vánoce se blíží. Plánujete koupit předplatní jízdenku ještě před koncem letošního roku nebo až začátkem příštího?
Ještě před koncem roku.
Na začátku příštího roku.
Někdy jindy.
Předplatní jízdenku nekupuji.
Dáte letos někomu k Vánocům předplatní jízdenku jako dárek? Např. prarodičům roční předplatné za 2400 Kč na celý kraj?
Ano, počítám s tím.
Zvažuji, je to zajímavý nápad.
Spíš ne.
Určitě ne.
Celkem hlasovalo 458 osob.

Novinky a změny v dopravě


Pokračování výluky Deblín od 10. prosince 2017

Vážení cestující,

od 10. prosince 2017 pokračuje výluka mezi Tišnovem a Deblínem.

Linka 153 bude v nepracovních dnech posílena vybranými spoji vedenými v trase Tišnov – Veverská Bítýška a zpět s garantovanou návazností na linku 312 z/do Deblína v zastávce Veverská Bítýška, nám.

Pro cestu z obcí Braníškov, Maršov a Lažánky do Tišnova a zpět tak lze využít alternativní spojení kombinací linek 312 a 153 přes Veverskou Bítýšku.

Linka 312 bude vedena v úseku mezi zastávkami Vohančice, Závist – Deblín, Pod cihelnou obousměrným odklonem po silnicích III/37912 a III/38522 přes Vohančice. Na odklonové trase neobsluhuje žádné nácestné zastávky. V Deblíně bude linka vedena mezi obecním úřadem a zemědělským družstvem obousměrným odklonem po místních komunikacích kolem mateřské školy.

Spoje 60 a 118 pojedou od zastávky Deblín, ZD po místních komunikacích kolem ZŠ Deblín k přesunuté zastávce Deblín, ObÚ (u mateřské školy). Na odklonové trase neobsluhují žádné nácestné zastávky.

Obsluha zastávky Nelepeč-Žernůvka bude zajištěna vybranými spoji linky 331, obsluha zastávek Úsuší a Úsuší, Čížky bude zajištěna vybranými spoji linky 411. Řidiči budou informovat cestující jedoucí do těchto zastávek o nutnosti přestupu na uvedené linky.

Vybrané spoje linky 331 budou zajišťovat místní vazbu Tišnov, žel.st. – Nelepeč-Žernůvka a zpět. Otáčení autobusů v Žernůvce bude probíhat u přesunuté zastávky Nelepeč-Žernůvka umístěné na silnici ve směru na Nelepeč v křižovatce u odbočky k Domovu sv.Alžběty (přibližně 180 metrů za odbočkou z hlavní silnice II/379). U vybraných spojů je zajištěna vzájemná garantovaná návaznost mezi linkou 331 a linkou 312 z/do Deblína v zastávce Vohančice, Závist.

Linka 411 bude v Deblíně vedena (shodně s I. etapou výluky) po místních komunikacích přes dočasně zřízenou zastávku Deblín, škola (jen ve směru k obecnímu úřadu).

Spoj 42 jede od zastávky Deblín, ZD k zastávce Deblín, ObÚ přímo po stejné trase jako v opačném směru (vynechává zastávku Deblín, škola).

Vybrané spoje linky 411 budou vedeny (resp. prodlouženy) v úseku Deblín, ObÚ – Úsuší, Čížky a zpět. Mezi Deblínem a Úsuším budou tyto spoje vedeny obousměrným odklonem po místní komunikaci spojující tyto obce. Na této cestě se nachází i přesunutá zastávka Úsuší.

Vzájemné návaznosti mezi linkami 312 a 411 budou garantovány v zastávkách Deblín, ObÚ a Deblín, ZD v závislosti na konkrétní přestupní relaci – sledujte pozorně údaje uvedené v přípojových řádcích jízdních řádů.

POZOR! Na linkách 153 a 331 platí souběžně ve stejném termínu výlukový výluka Tišnov, Brněnská.

 

Změna zastávek:

Nelepeč, Žernůvka (nástupní/výstupní): přesunuta na místní komunikaci ve směru na Nelepeč u odbočky k Domovu sv. Alžběty (přibližně 180 metrů za odbočkou z hlavní silnice II/379);

Úsuší, Čížky (nástupní/výstupní): přesunuta na místní komunikaci od Úsuší u kaple sv.

Jana Nepomuckého (přibližně 80 metrů před odbočkou na hlavní silnici II/379);

Úsuší (v obou směrech): přesunuta na přilehlou místní komunikaci;

Deblín, Pod cihelnou (v obou směrech): přesunuta na silnici na Vohančice;

Deblín, ZD (v obou směrech): přesunuta na přilehlé místní komunikace;

Deblín, škola (ve směru k obecnímu úřadu): dočasně zřízená zastávka před základní
školou – pouze pro linku 411;

Deblín, ObÚ (v obou směrech): přesunuta před mateřskou školu.


Knižní jízdní řád IDS JMK 2018 v prodeji

image

Vážení cestující,

opět po roce můžete zakoupit Knižní jízdní řád IDS JMK celosíťový.

K zakoupení je za výhodnou cenu 99 Kč. 

Obsahuje jízdní řády linek IDS JMK platné od 10. 12. 2017 + tarifní informace + plánky sítí linek a přestupních uzlů v JMK. Druhý díl s jízdními řády linek 1-99 bude k dostání po předložení kupónu z prvního dílu. O dostupnosti 2. dílu budeme včas informovat.

Kde jej koupíte?

Brno (DPMB) - Novobranská 18 v informační kanceláři;

Brno (ČD) - na vlakovém nádraží;

Vyškov - předprodej VYDOS BUS;

Kyjov - předprodej ČSAD Kyjov;

Hodonín - předprodej ČSAD Hodonín;

Břeclav - předprodej BORS Břeclav;

Hustopeče - předprodej BORS Břeclav;

Znojmo - předprodej ZDS Psota;

Dále na vybraných železničních stanicích v JMK v průběhu tohoto týdne.

Změny jízdních řádů od 10. prosince 2017

image

Vážení cestující,
v rámci pravidelného celoevropského termínu dochází od 10. 12. 2017 ke změnám jízdních řádů veřejné dopravy v Jihomoravském kraji a ve městě Brně. Přinášíme vám o nich nejdůležitější informace.

Ve vyhledávači spojení budou oficiální jízdní řády včetně brněnské městské dopravy zveřejněny od 1. 12. kolem poledne, platnost dat bude do 23. 12. 2017.Za přibližně týden budou doplněna data pro další období.

Stáhněte si: Podrobný přehled změn dle oblastí se vztahem k regionální dopravě.

Stáhněte si: Nové regionální jízdní řády.


Přehled hlavních změn v regionální dopravě

• Na Znojemsku na řadě linek zahájí provoz noví dopravci, kteří zvítězili v poptávkovém řízení na zajištění dopravy v této oblasti. Změna dopravců se týká nejen páteřních autobusových linek 104 Brno – Hevlín – Laa/Thaya a 105 Brno – Mikulov, ale i řady dalších autobusových linek na Znojemsku. Nasazeny budou nové autobusy s klimatizací, navýší se počet nízkopodlažních vozidel.

• Podařilo se vyřešit spojení Znojemska s Vídní v brzké ranní době a pozdní večerní době. Nově je možné díky novým vlakům ze Znojma v 5:30 do Vídně dorazit ráno před 8. hodinou. Večer poslední vlak do Znojma přijede až ve 20:36.

• Zavádí se nová noční spojení v noci před nepracovním dnem z Brna ve směrech Rousínov a Vyškov (linka 602/730 - od 16. 12. 2017), Pohořelice a Znojmo (linka 108 - od 16. 12. 2017) a Břeclav a Hodonín (vlak S3/S9 - od 10. 12. 2017). Noční autobusové spoje linek 108, 405, 505, 602 a 702 pojedou nově ze smyčky trolejbusů u hlavního nádraží v Brně. Ostatní noční spoje (linky 201, 302, 403 a 501) pojedou ze svých dosavadních zastávek.

• Z důvodu velké poptávky cestujících se přidávají spojení na vlakové lince S3 ve směru z Vranovic a Hrušovan u Brna do Brna a rovněž na linkách 108 Brno - Znojmo (posílení především o víkendech) a 501 Brno, Ústřední hřbitov - Moravany - Nebovidy (posílení ve špičkách pracovních dnů).

• Na Brněnsku se zavádí nová linka 51, která nabídne dlouhodobě žádané spojení Troubska a Popůvek s brněnskou Bystrcí a Nemocnicí Bohunice.

• Ve špičkách pracovních dnů bude posílena trolejbusová doprava mezi Brnem a Šlapanicemi.

• Od dubna budou v provozu nové expresní cyklobusy IDS JMK, které spojí Brno se Znojmem a s Vranovskou přehradou.

• Rozšiřuje se počet spojů na zavolání - nově budou na linkách 163, 257, 312, 423.


Přehled hlavních změn v brněnské městské dopravě:

• Dojde ke snížení počtu pracovních dnů s prázdninovým omezením dopravy.

• Linka 3 bude jezdit déle na Rakoveckou. Nutnost přestupu u Vozovny Komín mezi linkami 1 a 3 zůstane pouze v okrajových denních dobách. Současně dojde k záměně dopoledního provozu v pracovních dnech, tj. linka 3 bude jezdit na Rakoveckou i v dopoledních hodinách, linka 11 bude v dopoledním sedle ukončena ve smyčce Komín.

• Dojde k rozšíření provozu na linkách 32 (celotýdenně do cca 21:30 hodin), 65 (rozšíření v pracovní dny a nově provoz i o víkendech), linky 50 a 58 (více spojů dopoledne).

• Expresní linka E56 nově pojede i v dopoledním sedle pracovních dnů ve zkrácené trase Královo Pole, nádraží – Nemocnice Bohunice v intervalu 30 minut především s vazbou na vlaky linky S3. Do trasy této linky se vkládá zastávka Tylova.

• Linka 46 bude od zastávky Zemědělská prodloužena až do zastávky Erbenova zřízené na ulici Zemědělské. Na lince jsou zároveň převedeny expresní spoje vedené třídou Generála Píky na běžnou trasu přes Štefánikovu čtvrť.

• Linka 48 nově pojede mezi zastávkami Popelova a Hanácká přes zastávky Prodloužená, V aleji, Holásky, Rolencova a Holásecká, ve směru do centra navíc ještě obslouží zastávku Revoluční. V souvislosti s touto změnou pojede častěji linka 40, jejíž spoje nahradí linku 48 v oblasti Brněnských Ivanovic.

• Linka 68 bude z Vaňkova náměstí prodloužena do zastávky Šumavská. Na části trasy tak zcela nahradí linku 80, která bude nadále zajišťovat pouze sezónní obsluhu hradu Špilberk v úseku Česká – Hrad Špilberk.

• V trase linek 43 a N93 dochází mezi zastávkami Högrova a Hamerláky resp. Myslivecký stadion ke změnám v trase a umístění zastávek. 

• Vybrané zkrácené spoje nočních linek pojedou na území města v celých trasách, dojde tak k omezení pásmového zakončení některých linek. Spoje linky N91 vedené až do Kuřimi na Podlesí pojedou až na konečnou Kuřim, Podlesí, Pramen, spoj linky N96 ukončený v Podolí bude prodloužen až do Mariánského údolí.

• Na vybraných linkách dojde k dílčím změnám jízdních řádů (čas poloh spojů nebo úpravy garance nízkopodlažnosti). Současně bude rozšířen počet zastávek v režimu „na znamení“. 

• Rozšiřují se spoje na zavolání - autobusové linky 163, 257, 312, 830

Aktuálně přestupní uzel Blansko

Vážení cestující,

před malou chvílí nám bylo oznámeno, že plánovaný přesun zastávek v Blansku se ruší.

Bude platit stávající stav:

Linky 221 až 223 a 226 - spoje odjíždějí z dočasných zastávek v prostoru před vlakovým nádražím v ulici Edvarda Beneše dle výlukového jízdního řádu. Spoje 91 a 93 na lince 222 pojedou z aut. st. od stanovišť 3 a 4 (odjezdová stání pro linky 167 a 231).

Linky 152, 167, 230 až 235 mají změněna odjezdová stání na označníky 1 až 8 následovně:
- stanoviště 1: linka 152
- stanoviště 2: linka 232
- stanoviště 3: linka 231 mimo cyklobusů od 14. 4. 2018
- stanoviště 4: linka 167 a vybrané posilové spoje linek 231, 232
- stanoviště 5: linka 233
- stanoviště 6: linka 234
- stanoviště 7: linka 235, cyklobusy linky 231 od 14. 4. 2018
- stanoviště 8: linka 230

Schéma uzlu Blansko ke stažení.


Změna zastávek:
Blansko, aut.st. – zastávka pro linky 221 až 223 a 226 nahrazena zastávkou Edvarda Beneše před vlakovým nádražím

 

Výluka Březina na linkách 201, 157 a 216

Od 1. 12. 2017 do 19. 12. 2017 bude další etapou probíhat výluka v Březině, která ovlivňuje regionální autobusové linky 157, 201 a 216.

Linka 201 mezi zastávkami Březina, Táborská a Křtiny, kino pojede přímo po silnici II/373 dle výlukového jízdního řádu. Vynechá zastávky Březina, ObÚ; Březina, u sokolovny; Březina, Lhotky, rozc. 1.7; Bukovina, rozc. 2.0 a Křtiny, pivovar.

Přestup na linku 157 bude zajištěn v zastávce Křtiny, ObÚ.

Linky 157 a 216 mají upraveny jízdní řád z důvodu zajištění přestupu z/na linku 201 ve Křtinách, ObÚ.

Neobsluhované zastávky:
Březina, ObÚ – zastávka bez obsluhy
Březina, u sokolovny – zastávka bez obsluhy
Březina, Lhotky, rozc. 1.7 – zastávka bez obsluhy
Bukovina, rozc. 2.0 – zastávku neobsluhuje linka 201
Křtiny, pivovar – zastávku neobsluhuje linka 201

 


Aktuálně: Změna nástupišť v přestupním uzlu Blansko od 1. 12. 2017

Tato výluka je zrušena!

 

Vážení cestující,

od pátku 1. 12. 2017 se mění odjezdová stanoviště v přestupním uzlu Blansko, proto dochází k následujícím změnám v organizaci dopravy:

Linky 221 až 223 a 226 - spoje odjíždějí z dočasných zastávek v prostoru před vlakovým nádražím v ulici Edvarda Beneše dle výlukového jízdního řádu. Spoje 91 a 93 na lince 222 pojedou z aut. st. od stanovišť 6 a 7 (odjezdová stání pro linky 167 a 231).

Linky 152, 167, 230 až 235 mají změněna odjezdová stání na označníky 1 až 8 následovně:

na současném parkovišti osobních aut na ulici Svitavské budou umístěna stanoviště č. 1 – č. 4
č. 1 linka 152 Blansko - Lipůvka - Kuřim
č. 2 linka 233 Blansko - Sloup - Ludíkov - Benešov
č. 3 linka 234 Blansko - Rájec-Jestřebí - Boskovice
č. 4 linka 235 Blansko - Rájec-Jestřebí - Černá Hora - Lomnice

v prostoru u řeky u cyklostezky budou místěna stanoviště č. 5 – č. 8 v pořadí linek
č. 5 linka 232 Blansko - Ostrov u Macochy - Vysočany - Drahany - Bousín
č. 6 linka 231 Blansko - Jedovnice - Studnice
č. 7 linka 167 Blansko - Jedovnice - Senetářov - Ruprechtov - Vyškov
č. 8 linka 230 Blansko - Olomučany

Schéma uzlu Blansko ke stažení.


Změna zastávek:
Blansko, aut. st. – zastávka pro linky 221 až 223 a 226 nahrazena zastávkou Edvarda Beneše před vlakovým nádražím

Boskovice

Výluka na lince 240

Linka 240 mezi zastávkami Rájec-Jestřebí, nám. a Rájec-Jestřebí, Holešín pojede obousměrně odklonem po silnici II/377 (kolem zámku) od 30. 10. 2017.

Spoje 12 a 19 vedené přes Doubravici, nám. pojedou mezi Doubravicí, nám. a Rájcem-Jestřebím, Holešínem odklonem přes Rájec-Jestřebí, nám., kde zastaví pro nástup/výstup cestujících. Pro obsluhu zastávky Rájec-Jestřebí, nám. pojede spoj 12 navíc ulicemi Sportovní a Jurkova (kolem pošty) a zastaví v zastávce Rájec-Jestřebí, nám. u označníku linky 234 ve směru Boskovice.

Změna zastávek:
Rájec-Jestřebí, Holešín – zastávka přesunuta do dočasné točny – cca 20 metrů směr Lenčov


Výluka na lince 805 a 808

Od 2. 10. 2017 do 27. 5. 2018 pojede znojemská městská linka 805 mezi zastávkami Přímětice, sklep a Mramotice, u školky resp. Mramotice, u čekárny obousměrně odklonem ulicí Na Záhumenkách a po silnicích II/408, I/38 a III/40833 přes Kasárna.

Na odklonové trase obslouží zastávky Přímětice, Plenkovická a Kasárna.

Linka 808 pojede mezi zastávkami Přímětice, SKLOSTROJ a Mramotice, u čekárny odklonem ulicí Na Záhumenkách a po silnicích II/408, I/38 a III/40833 přes Kasárna.

Změna zastávek:
Přímětice, Plenkovická bude přesunuta na ulici Vranovská (sil. II/408) ke křižovatce s ulicí Na Záhumenkách.


Výluka na linkách 432, 801, 810, 811, 813

Od 2. 10. 2017 do 24. 12. 2017 dochází k následujícím změnám na linkách 432, 801, 810, 811 a 813 z důvodu stavebních prací. Platí výlukové jízdní řády na linkách 432, 801, 810, 811, 813.

Linka 432: po příjezdu do Těšetic od Prosiměřic a Hostěradic pojede do Bantic, zde bude mimořádně zastavovat na dočasných zastávkách Bantice na silnici III/41316 od Těšetic u křižovatky se silnicí III/41317 resp. na silnici III/41317. Dále pojede z Bantic na silnici I/53 a přímo do Znojma do zastávky Znojmo, Suchohrdelská hřbitov a dále na aut. nádr. ve Znojmě. Bude tak vynechávat zastávky Suchohrdly, Purkrábka, Suchohrdly, kurty a Suchohrdly, prodejna. Zpět pojede v opačném pořadí.

Linka 801: mezi zastávkami Suchohrdly, prodejna a Suchohrdly, škola pojede obousměrně odklonem po silnicích II/413, I/53 a II/408. Vybrané spoje stanovené JŘ jedou mezi zastávkami Znojmo, Dobšická u Baumaxu a Kuchařovice, u kostela nebo opačně odklonem ulicemi Suchohrdelskou, Palackého a Kuchařovickou. Spoj 42 jede od zastávky Kuchařovice, u kostela ulicemi Kuchařovickou, Coufalovou a Jana Palacha přímo do zastávky Nám. Komenského. Spoj 28 jede od zastávky Kuchařovice, u kostela ulicemi Kuchařovickou, Coufalovou, Havlíčkovou a 17. Listopadu přímo k železniční stanici. Spoj 43 jede od zastávky Železniční stanice ulicemi 28. Října a Suchohrdelská do zastávky Suchohrdly, zahrádky.

Linka 810: spoje, které nemají na své pravidelné trase zast. Stošíkovice, na Louce pojedou od Hostěradic následovně: Vítonice – Prosiměřice, u bufetu (místo Prosiměřice, hostinec) – Těšetice, Bantická – Bantice (dočasné zast.) – - Znojmo, Suchohrdelská hřbitov a dále na aut. nádr. ve Znojmě. Zpět pojedou v opačném pořadí. Budou tak vynechávat zastávky Suchohrdly, Purkrábka, Suchohrdly, kurty, Suchohrdly, prodejna a Stošíkovice na Louce, rozc. 1.7. Spoje 17 a 22 budou obsluhovat také zastávku Suchohrdly, prodejna.

Linka 810: spoje, které mají na své pravidelné trase zast. Stošíkovice na Louce pojedou od Hostěradic až do zast. Tešetice, Bantická po své trase, zde se otočí a pojedou přes Bantice (obslouží dočasné zastávky Bantice) – Znojmo, Suchohrdelská hřbitov a dále aut. nádr. ve Znojmě. Zpět pojedou v opačném pořadí. Budou tak vynechávat zastávky Suchohrdly, Purkrábka, Suchohrdly, kurty a Suchohrdly, prodejna.

Linka 811: časový posun spojů 51 a 52 z důvodu oběhové provázanosti s linkou 432.
Linka 813: časový posun spoje 108 z důvodu oběhové provázanosti s linkou 432.

Změna zastávek:
zastávky Suchohrdly, Purkrábka úplně bez obsluhy (linkami 432 a 810)
zastávky Suchohrdly, kurty úplně bez obsluhy (linkami 432 a 810)
zastávky Suchohrdly, prodejna bez obsluhy linkami 432 a 810 (linka 810 obsluhuje pouze spoji 17 a 22)
zastávky Stošíkovice na Louce, rozc. 1.7 omezeně obsluhovány linkou 810


Na výlety po JMK s fanoušky IDS JMK - Kolem studánek Rakoveckého údolí až k větrnému mlýnu

Naši příznivci pořádají zajímavé výlety po Jihomoravském kraji. Pokud máte zájem navštivte stránky http://vylety.idsjmk.eu a dozvíte se více.

 

Aktuální výlet: Kolem studánek Rakoveckého údolí až k větrnému mlýnu

Sraz: 16. 12. 2017 7:45 v Brně na hlavním nádraží na 1. nástupišti u úschovních skříněk

Odjezd: 16. 12. 2017 8:01 S2

Jízdné pro zóny (cesta tam): Brno (100) + 4 zóny (215+220+225+735) (nebo 5 zón, pokud nemáte předplatní jízdenku pro Brno)

Jízdné pro zóny (cesta zpět): Brno (100+101) + 5 zón (610+620+730+735+740) (nebo 7 zón, pokud nemáte předplatní jízdenku pro Brno)

Návrat na místě srazu v 18:59 (příjezd linkou R8)

Navštívený objekt: větrný mlýn Ruprechtov (při minimálně 10 účastnících), došková chaloupka (při minimálně 5 účastnících), restaurace

Základní vstupné: 30 Kč

Délka pěší chůze: 11,2 km

Sjízdnost pro kočárky: za suchého počasí sjízdné, větší část po lesních cestách, při mokru několik blátivých úseků.

Více na webu http://vylety.idsjmk.eu.

 

 

Aktualizace: Výluka na lince 710 v obci Jiříkovice

Aktualizace: Výluka se prodlužuje do 22. prosince 2017.

Od 21. 8. 2017 do 9. 12. 2017 bude z důvodu oprav komunice probíhat výluka na regionální lince 710 v obci Jiříkovice.

Linka 710 pojede mezi zastávkami Jiříkovice a Šlapanice, Kalvodova obousměrně odklonem přes Ponětovice. Na odklonové trase obslouží všechny nácestné zastávky.


Pokračování výluky v Tišnově, ulice Brněnská

Od neděle 10. 12. 2017 do pondělí 30. 4. 2018 bude pokračovat výluka v Tišnově v ulici Brněnská.

Linky 153, 314, 330 a 331 pojedou mezi zastávkami Tišnov, Nádražní a Hradčany, žel. st. obousměrným odklonem po silnicích II/379 a II/385 ulicemi Červený mlýn, Za mlýnem a Olbrachtova a dále po své trase, čímž vynechají zastávku Tišnov, sídliště. Na odklonové trase zastaví navíc na zastávce Tišnov, čerpací stanice.

Linka 311 pojede mezi zastávkami Tišnov, Nádražní a Tišnov, Trnec obousměrným odklonem po silnicích II/379, II/385 a III/38521 ulicemi Červený mlýn, Za mlýnem a Olbrachtova a dále po své trase, čímž vynechá zastávku Tišnov, sídliště. Na odklonové trase zastaví navíc na zastávce Tišnov, čerpací stanice.

Spoj 11 linky 335 nepojede v úseku mezi zastávkami Tišnov, sídliště a Tišnov, žel. st. (bude začínat až v zastávce Tišnov, žel. st.).

Spoje linek 153, 311, 330 a 331 jedoucí na Riegrovu obslouží zastávky Tišnov, žel. st. a Tišnov, Riegrova v pořadí stanoveném platným jízdním řádem – tzn. linky 311, 330 a 331 pojedou od zastávky Tišnov, čerpací stanice ulicemi U Humpolky, Dvořákova, Riegrova k zastávce Tišnov, Riegrova a následně přes náměstí Míru k zastávce Tišnov, žel. st.

Spoj 30 linky 153 pojede ze zastávky Tišnov, čerpací stanice nejprve přes zastávky Tišnov, Nádražní a Tišnov, žel. st. a následně přes náměstí Míru k zastávce Tišnov, Riegrova.

POZOR! Na linkách 153 a 331 probíhá souběžně výluka Tišnov – Deblín II.

Změna zastávek:
Tišnov, sídliště (v obou směrech): bez obsluhy;
Tišnov, čerpací stanice (v obou směrech): mimořádně obsluhována linkami 153, 311, 314, 330 a 331.


Výluka Suchohrdly a Těšetice

Od 10. 12. 2017 do 30. 4. 2018 bude probíhat další etapou výluka na Znojemsku v obcích Suchohrdly a Těšetice.

Přehled změn na linkách dotčených výlukou:

Linka 432: po příjezdu do Těšetic od Prosiměřic a Hostěradic pojede do Bantic, zde bude mimořádně zastavovat na dočasných zastávkách Bantice na silnici III/41316 od Těšetic u křižovatky se silnicí III/41317 resp. na silnici III/41317. Dále pojede z Bantic na silnici I/53 a přímo do Znojma do zastávky Znojmo, Suchohrdelská hřbitov a dále na aut. nádr. ve Znojmě.

Autobusy tak vynechávají zastávky Suchohrdly, Purkrábka, Suchohrdly, kurty a Suchohrdly, prodejna.

Linka 810: spoje, které nemají na své pravidelné trase zast. Stošíkovice, na Louce pojedou od Hostěradic následovně: Vítonice – Prosiměřice, u bufetu (místo Prosiměřice, hostinec) – Těšetice, Bantická – Bantice (dočasné zastávky) - Znojmo, Suchohrdelská hřbitov a dále na aut. nádr. ve Znojmě.

Budou tak vynechávat zastávky Suchohrdly, Purkrábka, Suchohrdly, kurty, Suchohrdly, prodejna a Stošíkovice na Louce, rozc. 1.7. Pouze spoje 47 a 48 budou obsluhovat také zastávku Suchohrdly, prodejna.

Linka 810: spoje, které mají na své pravidelné trase zast. Stošíkovice na Louce pojedou od Hostěradic až do zast. Tešetice, Bantická po své pravidelné trase, zde se otočí (v obci Těšetice se budou otáčet po místních komunikacích, zastávka Těšetice, Bantická pro linku 810 (označník ve směru na Bantice) bude přeložena o cca 50 metrů vpřed směrem na Bantice) a dále pojedou přes Bantice (zde obslouží dočasné zastávky Bantice) – Znojmo, Suchohrdelská hřbitov a dále do aut. nádr. ve Znojmě.

Autobusy vynechávají zastávky Suchohrdly, Purkrábka, Suchohrdly, kurty a Suchohrdly, prodejna.

Linka 811: časový posun spojů 101 a 102.

Linka 813: časový posun spoje 222.

Změny zastávek:
Suchohrdly, Purkrábka úplně bez obsluhy (linkami 432 a 810)
Suchohrdly, kurty úplně bez obsluhy (linkami 432 a 810)
Suchohrdly, prodejna bez obsluhy linkami 432 a 810 (linka 810 obsluhuje pouze spoji 47 a 48)
Stošíkovice na Louce, rozc. 1.7 omezeně obsluhovány linkou 810
Těšetice, Bantická – označník ve směru na Bantice přeložen o cca 50 metrů vpřed pro linku 810 dočasné zastávky Bantice – dočasné zastávky Bantice na silnici III/41316 od Těšetic u křižovatky se silnici III/41317 resp. na silnici III/41317, obsluhovány linkami 432 a 810Omezení na lince 801 v Kuchařovicích na Znojemsku

Od 9. 12. do 10. 12. a od 16. 12. do 17. 12. 2017 bude linka 801 jezdit následovně:

Linka 801 ve směru do Kuchařovic bude ukončena v zastávce Kuchařovice, Jednota (přesunuté), ve směru do Znojma bude začínat v zastávce Kuchařovice, H&M (přesunuté).

Linka 801 spoje 254 (9. 12. 2017) a 454 (od 10. 12. 2017) pojedou mezi zastávkami Kuchařovice, DŘEVOTVAR a Suchohrdly, škola odklonem přes Znojmo ulicemi K Suchopádu, Hlavní, Přímětická, Jarošova, Palackého a Suchohrdelská.

Neobsluhované zastávky:
Kuchařovice, u kostela
Kuchařovice, DŘEVOTVAR s výjimkou spojů 254 a 454

Změna zastávek:
Kuchařovice, Jednota a Kuchařovice, H&M jsou přesunuty na silnici II/408 za okraj zastavěné části obce Kuchařovice,
Suchohrdly, škola je pro spoje 254 a 454 linky 801 přesunuta k zastávce Suchohrdly, prodejna.

Výluka tramvají přes náměstí Svobody v Brně

Z důvodu konání tradičních vánočních trhů a doprovodných kulturních akcí od pátku 24. listopadu 2017 do soboty 23. prosince 2017 v pracovní dny vždy od 16:00 hod. do 21:00 hod. a v nepracovní dny vždy od 11:00 hod. do 21:00 hod. nebude možný průjezd tramvají pravidelných linek přes náměstí Svobody.

Linka 4 pojede mezi zastávkami Hlavní nádraží - Komenského náměstí pojede obousměrným odklonem ulicí Husovou. Tramvaje vynechají zastávky Česká, Náměstí Svobody a Zelný trh.          
 
Linka 9 pojede mezi zastávkami Hlavní nádraží (přeloženy na 5. a 6. kolej pod hotelem Grand) - Moravské náměstí pojede obousměrným odklonem ulicí Rooseveltovou.
Tramvaje vynechají zastávky Česká, Náměstí Svobody a Zelný trh.         

Vždy po dobu výluky bude v provozu Vánoční tramvaj po jednosměrné okružní trase centrem města.


Výluka v Mikulově - ulice Koněvova

Od soboty 18. 11. do pátku 22. 12. 2017 pojedou linky 550, 570, 585 ve směru Milovice, Klentnice, Mikulov, Bezručova (dle standardního jízdního řádu přes zastávku „Mikulov, pošta“) mezi zastávkami Mikulov, u parku (resp. Mikulov, Valtická, resp. Mikulov, Brněnská) a Mikulov, Bezručova; resp. Mikulov, kasárna; resp. Mikulov, Hliniště odklonem ulicemi 22. dubna – Brněnská – Gagarinova – Hliniště mimo zastávky „Mikulov, u pošty“ a „Mikulov, Pavlovská“.

Změna zastávek:
zastávky „Mikulov, poliklinika“ a „Mikulov, u pošty“ přesunuty na ulici 22.dubna,
zastávka „Mikulov, Pavlovská“ přesunuta na ulici Hliniště

Zastávka Velké Němčice, škola bez obsluhy linkou 165

Od středy 1. 11. 2017 do pondělí 30. 4. 2018 nebude linka 165 obsluhovat zastávku „Velké Němčice, škola“. Spoje obsluhující tuto zastávku se budou otáčet na místní komunikaci Městečko a zastavovat v obou směrech na zastávce „Velké Němčice, ObÚ“ u hlavní silnice směr Vranovice.

Přesun zastávky Tylova v Brně

Od středy 18. října 2017 od 08:00 hod. bude dočasně přeložena autobusová zastávka Tylova směr Řečkovice pro linky 41, 42, 70, 71, N90, N91 přibližně o 250 metrů vpřed.

Dlouhodobá výluka na linkách 109 a 612 v obci Moutnice

Od pondělí 11. 9. 2017 do středy 31. 1. 2018 bude probíhat výluka v obci Moutnice, která se týká regionálních linek 109 a 612.

Linka 109 pojede mezi zastávkami „Měnín, rozc.“ a Těšany obousměrně odklonem přes obce Žatčany – Nesvačilka. V obci Těšany pojede jednosměrně ve směru Klobouky u Brna spojovací ulicí po místní komunikaci na začátku Těšan doprava na silnici II/380 s obsluhou zastávky „Těšany, u váhy“. V obci Těšany zastaví jednosměrně ve směru Brno na náhradní dočasné zastávce „Těšany, u transformátoru“. Vybrané spoje pojedou přes obec Moutnice obousměrně odklonem po zastávkách „Měnín, rozc.“ – „Moutnice, Rozařín“ – „Moutnice, u fary“ – obec Nesvačilka – Těšany.

Linka 612 pojede po své trase, pouze v obci Moutnice pojede mezi zastávkami „Moutnice, u fary“ - „Moutnice, host. u Dolečků“ / „Moutnice, u fary“ - „Moutnice, Jalovisko“, příp. „Moutnice, host. u Dolečků“ - „Moutnice, Rozařín“ obousměrně odklonem po místní komunikaci.

Změna zastávek:
Zastávka „Moutnice, host. u Dolečků“ bez obsluhy linkou 109. U linky 109 se zřizuje dočasně zastávka „Těšany, u transformátoru“ pouze ve směru Brno.

Schéma organizace výluky

 


Aktualizace: Změna tras linek 803, 821 a 822 ve Znojmě

Z důvodu opravy silnice I/53 dochází ve Znojmě od 7. 8. 2017 do 30. 4. 2018 ke změnám tras linek 803, 821 a 822.

  • Linka 803: od zastávky Dobšice, sídliště bude odkloněna do zastávky Dobšice, MŠ ulicemi Za Školkou a V Zahradách. Zastávky Dobšice, rest. a Dobšice, pož. Zbrojnice budou bez obsluhy.
  • Linka 821: pojede obousměrně odklonem mezi zastávkami Znojmo, aut. nádr. a Dyje, cihelna po objízdné trase ul. Dr. Milady Horákové, ul. 28. Října, silnice II/412 (ul. Suchohrdelská) na silnici I/53. Vynechá tak zastávky Znojmo, Vídeňská u školy, Znojmo, Brněnská sídl., Znojmo, nám. Republiky a Dobšice, rest.
  • Linka 822: pojede obousměrně odklonem mezi zastávkami Znojmo, aut. nádr. a Práče, škola
    po objízdné trase ul. Dr. Milady Horákové, ul. 28. Října, silnice II/412 (ul. Suchohrdelská) na silnici I/53. Vynechá tak zastávky Znojmo, Vídeňská u školy, Znojmo, Brněnská sídl. a Dobšice, rest.


Výluka na lince 932 v úseku Blatnice p. Sv. Ant., křiž. – Blatnička

Od pondělí 5. 6. do pátku 22. 12. 2017 bude probíhat výluka na lince 932.

Linka 932 pojede v úseku Blatnice p. Sv. Ant., křiž. – Blatnička obousměrně odklonem přes obec Louka. Platí výlukový jízdní řád.

Změna zastávek:

Zastávka „Blatnice p. Sv. Ant., křiž.“ pouze ve směru Suchov – Nová Lhota bude přeložena na silnici I/54 před křižovatkou se silnicí I/71 – naproti zastávce v opačném směru.

Zastávka „Blatnice p. Sv. Ant., Vrbové“ bude bez obsluhy.AKTUALIZACE: Prodloužení výluky mezi Pavlovem a Dolními Věstonicemi

Zobrazit na mapě

Výluka na lince 570 mezi Pavlovem a Dolními Věstonicemi pokračuje.

Děkujeme za pochopení.

 Brno Jihomoravský kraj MHD integrovaná doprava JMK. Integrovaný dopravní systém, letiště Brno, tramvaj autobus trolejbus, IDS JMK, vyhledání spojení IDS a MHD. Městská doprava, ceník, jízdenka, tarif KORDIS, KORDIS JMK MHD. Turistické informace Brno. Ryanair, ČSA, Cirrus Airlines - airport Brno. České dráhy, Dopravní podnik města Brna Magistrát města Brna. Jízdní řády v Brno a Jihomoravský kraj.
VYHLEDÁVAČ SPOJENÍ
Z:
Do:
Čas:
Datum:
Klikněte pro výběr dne
Přidat přestup (max. 3 přestupy)
Příjezd / Odjezd
Všechna spojení / Nízkopodlažní spojení
Prohodit Z / Do
Obsahuje spojení
do 23. 12. 2017.
poseidon_banner
RYCHLÉ ODKAZY
HLEDÁNÍ NA STRÁNCE

Logo KORDIS JMK, organizátora IDS JMK
Informace a podněty:
Telefon: 5 4317 4317
info@kordis-jmk.cz
KORDIS JMK je členem:
EDITS
KORDIS JMK se účastní následujících projektů EU:
SOLEZ
PERIPHERAL ACCESS
Linking Danube
Projekt Railhuc
EDITS
CENTROPE
Na provoz IDS JMK přispívá:
Jihomoravský kraj, Statutární město Brno a obce Jihomoravského kraje